Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zrekonstruovanému bytu z 60. let vládnou pokojovky

Info ikona
Byt s drátěnkou

Architekti Martin Machů a Anna Holešovská zkombinovali nové se starým, banální s nečekaným. Dominantním prvkem zrekonstruovaného bytu v domě z 60. let se staly pokojovky, které jsou stylově umístěné v bílé kari síti.

Terezie Benoni | 26. 08. 2022

Za zateplenou fasádou bytového domu s plastovými okny, postaveného v šedesátých letech, najdeme nečekaný interiér. Jeho předností je velkorysá podlahová plocha a stropní vytápění. Za vydařenou realizací stojí architekti Martin Machů a Anna Holešovská z ateliéru ti architekti. Jak sami říkají, věnují pozornost detailům. „Mnoho lidí považuje vypínač za samozřejmost a nevěnuje mu pozornost. Jako součást bydlení je mu ale třeba přisuzovat minimálně stejnou důležitost jako výběru podlahy či zařizovacích předmětů,“ říkají autoři zajímavé rekonstrukce

Galerie: Byt s drátěnkou
Mohlo by se vám líbit

Místo obrazu na zeď pověsili kolo

Kdo by čekal nějaké klasické dispozice a standardní vybavení, bude překvapený hned na první pohled. Přes celou šíři obytného patra se rozprostírá obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Z bytu je vstup na oba balkóny. Architekti zkombinovali nové se starým, banální s nečekaným. Pro zavěšení rostlin použili kari síť, místo obrazu či autorského prvku na stěnu zavěsili kolo. Do interiéru použili retro otočné vypínače berker Serie 1930 v bakelitovém provedení. „Teprve kombinací pečlivě vybraných jednotlivostí vznikne výborný celek,“ vysvětluje Martin Machů. Interiéru kraluje bílá barva a dřevěné podlahy. Interiér tak působí kompaktním a harmonickým dojmem.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku