Architekti Martin Machů a Anna Holešovská zkombinovali nové se starým, banální s nečekaným. Dominantním prvkem zrekonstruovaného bytu v domě z 60. let se staly pokojovky, které jsou stylově umístěné v bílé kari síti.
Za zateplenou fasádou bytového domu s plastovými okny, postaveného v šedesátých letech, najdeme nečekaný interiér. Jeho předností je velkorysá podlahová plocha a stropní vytápění. Za vydařenou realizací stojí architekti Martin Machů a Anna Holešovská z ateliéru ti architekti. Jak sami říkají, věnují pozornost detailům. „Mnoho lidí považuje vypínač za samozřejmost a nevěnuje mu pozornost. Jako součást bydlení je mu ale třeba přisuzovat minimálně stejnou důležitost jako výběru podlahy či zařizovacích předmětů,“ říkají autoři zajímavé rekonstrukce.
Místo obrazu na zeď pověsili kolo
Kdo by čekal nějaké klasické dispozice a standardní vybavení, bude překvapený hned na první pohled. Přes celou šíři obytného patra se rozprostírá obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Z bytu je vstup na oba balkóny. Architekti zkombinovali nové se starým, banální s nečekaným. Pro zavěšení rostlin použili kari síť, místo obrazu či autorského prvku na stěnu zavěsili kolo. Do interiéru použili retro otočné vypínače berker Serie 1930 v bakelitovém provedení. „Teprve kombinací pečlivě vybraných jednotlivostí vznikne výborný celek,“ vysvětluje Martin Machů. Interiéru kraluje bílá barva a dřevěné podlahy. Interiér tak působí kompaktním a harmonickým dojmem.
- Zdroj článku
-
Zdroj informací: architekti Martin Machů a Anna Holešovská z ateliéru ti architekti, tiarchitekti.cz