Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Info ikona
Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Pevnost postavená za dob napoleonských válek v 19. století zvenčí příliš nezaujme. Kruhovitý bunkr ale ukrývá nečekané pohodlí v typickém anglickém stylu.

Terezie Benoni | 29. 09. 2022

Útěk z reality si můžete dopřát nedaleko vesnice Bawdsey v anglickém hrabství Suffolk u pobřeží Severního moře. Strážní a obranná věž zvaná Martello je dokonale zařízená tak, aby si ji mohla pronajmout větší rodina, nebo parta přátel, nechybí dokonale vybavená kuchyň, aby se návštěvníci mohli zcela odstřihnout reality a užívat si divoké pobřeží s písečnými dunami. Už samotný příjezd je dramatický. Po písečné cestě se dostanete až k pevnosti. Kruhová stavba zvenčí působí jako nedobytný hrad. Byla postavená téměř z milionu cihel. Dovnitř se dostanete pouze po ocelovém schodišti, které vás přivede ke skromně vypadajícím dveřím. Za nimi ale čeká to pravé pohodlí.

Galerie: Z pevnosti dokonalé bydlení
Mohlo by se vám líbit

Rustikální ložnice a moderní terasa

Když vejdete do prvního patra, ocitnete se v kruhovém prostoru vystlaném koberci, kde je vyskládané dřevo na topení. Odtud vede v centrální části točité schodiště. Okna po všech stranách kruhu poskytují výhled do okolí. Z prvního patra je možné vydat se také dolů, kde jsou jednotlivé ložnice zařízené v moderně pojatém rustikálním stylu. Jsou zde tři dvoulůžkové ložnice s vlastními koupelnami. Nejoblíbenější částí pevnosti je bezesporu střešní terasa, která je z velké části zastřešená. Kromě různých posezení je zde také moderně vybavená kuchyně. Okouzlující výhled na mořskou hladinu a zvlněné pobřeží je tím pravým balzámem na duši.

Zdroj článku