Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Zvenčí nenápadný domek ukrývá pohádkový rustikální interiér

Info ikona
Kouzlo anglického venkova

Rozpadající se chatka na pozemku velkého panství stála po dlouhá staletí stranou vší pozornosti. Zaměstnanci hrabství sem tajně chodili hrát karty. Časem se na domek zapomnělo a zarostl vavřínem. Současní majitelé ho doslova vysekali z hustého porostu a vytvořili z něj místo, kde se utváří vzpomínky na celý život.

Terezie Benoni | 5. 10. 2020

Domek nazvaný Tangle Belle se nachází hluboko v lesích oblasti Long Valley poblíž Helfordu v nejvzdálenějším koutku britského Cornwallu. „Když jsme se v roce 1988 přestěhovali do nedalekého domu na stejném pozemku jako je chata Tangle Belle, zahrada byla úplně zarostlá vavříny,“ vzpomínají Jane a Anthony na začátky dlouholeté rekonstrukce. „Museli jsme zkrotit divoké keře a stromky a trochu okolí zkulturnit. Zároveň jsme ale chtěli, aby zdejší hosté zůstali v kontaktu s divokou přírodou. Hned u chatky je řeka, která je v létě domovem mnoha malých pstruhů a vážek, v zimě hus a volavek. Kolem chaty volně procházejí srnci, vydry a červené veverky,“ popisují majitelé zdejší dechberoucí přírodu. Domek částečně pronajímají, částečně využívají pro své hosty. 

Galerie: Kouzlo anglického venkova
Mohlo by se vám líbit

Rustikální styl v duchu anglického venkova

Po kamenné cestičce vedoucí od řeky Helford se dostanete k luxusní chatce. Zvenčí nenápadná kamenná stavba ukrývá víc než pohodlný rustikální interiér. Veškeré dění se tu odehrává v přízemí. Krovy zůstaly otevřené a tak je interiér světlý a vzdušný. K této atmosféře přispívají světlá podlahová prkna, bíle natřené dřevěné obklady stěn, nebo odhalené zdi, které se také dočkaly smetanového kabátku. 

Mohlo by se vám líbit

Ani nábytek nebyl zvolený v odlišných tónech. Kuchyňská linka, pohovka i některé nábytkové solitéry jsou ve smetanových odstínech. Tuto barevnou jednotvárnost rozbíjí dřevo namořené v tmavším dekoru. Na jednom patře najdeme ložnici s velkou manželskou postelí a dvoukřídlými dveřmi, které vás přivedou na terasu, odkud se můžete kochat výhledem do okolních lesů. Na opačné straně domku je dětský pokoj s dvěma postýlkami. Kuchyně je skutečným srdcem této rustikální chatky a je zařízená v klasickém anglickém duchu. Jídelní stůl našel své místo přímo pod oknem. Prostorný obývací pokoj je oddělený a můžete si nerušeně hovět u praskajícího krbu, nebo využít pracovní kout. V okolí domku je hned několik venkovních posezení, kde si můžete užívat slunné dny.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku