Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Herečka Nikol Leitgeb zařídila svým dvěma synům pokojíček vskutku divoce

Info ikona
Herečka Nikol Leitgeb pro své děti vytvořila skutečnou džungli

Pokojíček, který vystihuje charakter dětí. To si pro své dva syny přála herečka Nikol Leitgeb. Jak se proměna interiéru zdařila?

Terezie Benoni | 25. 04. 2023

Hlavním cílem Nikol Leitgeb, za svobodna Štíbrové, bylo pro syny Mathiase a Tobiase zařídit dětský pokoj tak, aby zrcadlil jejich temperament a divokou povahu. Proto se úplně přirozeně naskytlo téma džungle, které se promítlo do výběru nábytku, doplňků, barevnosti i materiálů. „Nechtěla jsem nic sterilního, hlavně žádnou nudu. Aby se tady cítili dobře. Aby ten pokojíček žil, stejně jako moji kluci – divoce,“ vysvětluje. Z hlediska funkčnosti bylo nutné sladit hned několik funkcí pokoje. Podařilo se v něm propojit hravý prostor pro předškoláka, útočiště pro miminko i místo, kde si mohou hosti příjemně odpočinout. Pro Nikol bylo důležité, aby mohla místnost jednou za čas posloužit i jako pokoj pro hosty. Matesova postel o rozměru 140 x 200 cm tak skvěle poslouží i občasným dospěláckým návštěvám.

 

Pusťte si jedinečná videa, prohlédněte si studie architektů a přečtěte dlouhý rozhovor s Veronikou a Biserem Arichtevovými nejen o probíhající rekonstrukci

Mohlo by se vám líbit
Galerie: Čím zařídit pokojíček ve stylu džungle

Na rostliny v dětských pokojích pozor

Přestože tropický pokoj by si na první dobrou žádal spoustu rostlin, je dobré myslet na to, že obyvatelé budou děti. Mnoho pokojových rostlin je totiž jedovatých a jestli má něco pokojíček splňovat na 100 %, pak je to bezpečnost. Proto se přírodní prvky doladily tematickými dekoracemi, textilem nebo výraznou tapetou. Přírodní materiály jako je ratan nebo juta evokují tropy a působí skvěle v kombinaci s modernějším kovem. Ten je nejen esteticky zajímavý, ale zároveň je odolný a snadný na údržbu. Barevnost vycházela ze samotného pralesa. Hlavní slovo proto dostaly syté odstíny zelené a žluté i zemité tóny.

Galerie: Dětský pokoj Nikol Leitgeb

Ratan, tapety a dekorace

Co tedy do pokojíčku laděného v divokém stylu džungle patří? Jsou to bezesporu zvířecí motivy. V posledních letech se stal oblíbeným motivem lev, který může zdobit zeď, nebo se objevuje jako koberec na podlaze. Těmto dekoracím sluší přírodní materiály jako je přírodní tráva, juta, nebo len. Aby šel interiér pokoje snadno proměnit, až si děti najdou jiný oblíbený styl, vytvořte základ neutrální a atmosféru vytvořte pomocí dekorací a tematického textilu. Když jednu zeď pokryje tapeta, bude vyznění dokonalé, a v pravou chvíli se může pokojíček proměnit za minimum nákladů.

Mohlo by se vám líbit
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku