Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

ilustrátorka Kaori Mitsushima vystavuje v Berlíně a my jsme u toho!

„Vyrostla jsem v domě svých prarodičů, kde jsem byla odmala obklopená štětci, papíry a inkoustem," popisuje výtvarnice, která se odmala nořila do komiksů a magazínů z 50. let.

Kaori vyrostla v Japonsku, žije v Praze a aktuálně představuje své ilustrace v Berlíně. Výstava s názvem „Between me and you“ je o sdílení tajemství, které nám autorka poodhalila při milém setkání v galerii Sowale. A zároveň jsme se domluvili na návštěvě jejího bytu na Malé Straně, který si brzy prohlédnete na stránkách Marianne Bydlení!

Redakce | 12. 10. 2018

Útulná galerie Sowale japonských majitelů, kteří se před pár lety přestěhovali do Německa, se nachází v kreativní části čtvrti Pankow plné parků, rozkošných papírnictví, krásných kaváren a obchodů s nábytkem. Samotná cesta zdejšími ulicemi byla zážitkem, který vyvrcholil na adrese Stargarder Str. 16. „Foťte a nebojte se,“ vyzývala nás drobná Kaori. Pro říjnovou expozici připravila monochromatické tisky zamyšlených krásek, které mají tajemství. „Když ho prozradíme, zůstane mezi dvěma lidmi, nebo se tajně rozšíří dál?" zamýšlí se ilustrátorka.

Při pohledu na práci talentované Japonky, která v rodné zemi studovala ilustraci, je jasná inspirace klasickou kaligrafií. „Vyrostla jsem v domě svých prarodičů, kde jsem byla odmala obklopená štětci, papíry a inkoustem," popisuje výtvarnice, která se jako jedináček místo hraní a praní se sourozenci nořila do komiksů a magazínů z 50. let. Právě ony mají vliv na její hravý barevný přístup patrný hlavně pro autorskou značku „Cats I Know", pod kterou kreslí kočičí lidi při každodenních činnostech. „Většinou se inspiruji svou vlastní rutinou," říká autorka a vede nás do zadní místnosti, kde je zbytek jejích kreseb. Ty vznikají podle fotek turistů, které Japonka tajně fotí v centru města.

Berlínská výstava potrvá do 17. října, ilustrátorčiny plakáty můžete ale po celý rok objednávat přes její web.