Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Manželé si splnili sen o bydlení na francouzském venkově

Měli společný obchod, pak si otevřeli venkovskou hospodu. Byli unavení a vystresovaní. Rozhodli se pro radikální krok a opustili rodnou Anglii, aby našli klid na francouzském venkově.

Terezie Benoni | 19. 02. 2023

Narodila jsem se ve Walesu a vyrůstala v Londýně v malém bytě se svými prarodiči a sestrou. Všechno bylo hnědé a oranžové, v kuchyni na podlaze byl ošklivý koberec. Byla osmdesátá léta se vším všudy,“ vzpomíná Heidel Campbell. „Když mi bylo 18, vstoupila jsem do Royal Navy a potkala svého manžela Phila. Po několika letech jsme se rozhodli odejít z armády a společně jsme otevřeli dámský butik, který prodával francouzské a britské modely od malých nezávislých návrhářů. Butik jsme měli 10 let a milovali jsme ho, ale chtěli jsme zkusit něco nového. Další kroky nás přivedli do Walesu, kde jsme zrekonstruovali starou venkovskou hospodu a udělali z ní ceněnou restauraci. Podnikání bylo skvělé, ale velmi stresující a zabralo nám veškerý čas. Rozhodli jsme se pro úplnou změnu životního stylu a přestěhovali se do Francie, abychom mohli žít na venkově a mohli si dovolit větší domov. Bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme kdy udělali. Navíc je to jeden velký kreativní projekt, který nás naplňuje. Můj manžel dělá veškerou tvrdou práci a já pomáhám, aby věci vypadaly hezky. Myslím, že jsme dobrý tým. Phil pomáhá moje nápady uskutečnit,” pochvaluje si Heidel.
 

Galerie: Dům na francouzském venkově
Mohlo by se vám líbit

Áčková chatka s fascinujícím interiérem

Zapomeňte na zatuchlou chatičku, stísněné prostory, studenou koupelnu a provizorní kuchyň. Díky šikovným designérům dostává pobyt v přírodě zcela nový rozměr. A my našli další povedený interiér!
mariannebydleni.cz
Info ikona
Dům na francouzském venkově

Váš dům je plný starých věcí, proč jste si je oblíbili?

Náš domov je eklektický, je zde směs různých věcí a stylů, milujeme věci s historií a patinou. Pokud něco není staré, ráda to patinuji. Používám přírodní barvy a barvy na bázi vápna, které jsou skvělé pro vytváření starého vzhledu. Věci, která v sobě nesou nějaký příběh, pro mě mají mnohem větší význam. Záleží mi také na tom, aby náš interiér vypověděl něco o nás samotných.

Kdy byl dům postavený a s kým zde žijete?

Bydlím zde se svým manželem a našimi dvěma koťaty Ditou a Fidelem. Dům je mnohem mladší, než jsme původně hledali, byl postavený v roce 1929. Zamilovali jsme si energii domu a nadchlo nás, jak kvalitně je postavený. Při hledání jsme viděli spoustu domů, ale většina z nich měla nějaké problémy, jejichž oprava by stála tisíce. Takže šlo o praktické i ekonomické rozhodnutí.

Kde přesně žijete?

Náš domov se nachází poblíž středověkého města Domfront v Normandii ve francouzském národním parku.

Jaké jsou jeho dispozice?

Dům má 154 metrů čtverečních obytného prostoru se suterénem a půdním prostorem a je obklopen zemědělskou půdou. Je to velmi klidné místo s okolní divokou krajinou.

Mohlo by se vám líbit

Klasický byt se zelenými kachlovými kamny

Kompletně zrekonstruovaný byt najdeme v domě postaveném už v roce 1911. Jestli myslíte, že rekonstrukce znamená moderní interiér, budete překvapení. Majitelé se rozhodli zachovat původní atmosféru.
mariannebydleni.cz

Museli jste dům před nastěhováním rekonstruovat?

Jednou z věcí, které se nám na domě líbila, bylo to, že nevyžadoval zásadní rekonstrukci. Nechtěli jsme se stát otrokem domu. Největší rekonstrukcí, kterou jsme udělali, bylo odstranění zdi v kuchyni, abychom ji mohli otevřít. Pak nám už jen zbývalo dům zařídit. Nábytek jsme pořídili z velké části přes ebay, našli jsme v obchodech s historickým nábytkem, na bleších trzích nebo v aukcích. S domem jsme podědili několik kusů po bývalých majitelích, jako například jídelní stůl.

Kde hledáte dekorace, na které jste nejvíce pyšní?

Jsme nejvíce hrdí na věci, které jsme sami vyrobili. Z věcí, které by většina lidí viděla v popelnici. Kdykoli něco potřebujeme, hledáme ve svých starých stodolách nebo na bleších trzích, co by se dalo nějak upravit či zrenovovat. Ve stájích byla spousta velmi starého dřeva, které jsme použili jsme všude v domě na police, i v naší kuchyni. Věci, které jsme si sami vyrobili, jsou spojené se vzpomínkami. Když jsme na něčem tvrdě pracovali, má pro nás daný kus mnohem větší význam.

Jaký styl bydlení je vám blízký?

Máme velmi rádi eklektický styl, milujeme všechno staré a ručně vyrobené. Cokoli od středověku až po secesní období. Náš obývací pokoj vypadá jako starý viktoriánský salon. Pokud jde o látky a tapety, mou oblíbenou návrhářkou je Anna Hayman, považuji její práci za velmi inspirativní. 

Zdroj: instagram.com/theladyisalamp

Mohlo by se vám líbit

Na mateřské se rozhodla zařídit nově byt, ale s omezeným rozpočtem

Všechno začalo dětským pokojem. Simona toužila zařídit pro své dvě dcery krásný pokojíček, a tak poprosila o pomoc manžela. Při zařizování nezůstali zdaleka jen u dětské postýlky.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku

Související články

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Poradna
KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?