Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Marcela svůj domov nedaleko Mladé Boleslavi zařídila v hřejivém severském stylu

Info ikona
Skandinávská česká domácnost

S radostí jsme se vypravili na návštěvu rodinného domu Marcely, která už několik let připravuje blog Nordic Passion. Všechno, co se rozhodne doporučit, má vyzkoušené na vlastní kůži.

Terezie Benoni | 14. 01. 2024

„V našem rodinném domě žijeme od Vánoc v roce 2007. Dům jsme si nechali postavit na klíč, tedy tak zněl původní plán. V momentě, kdy stavba byla ve výšce prvního patra, soudní znalec doporučil stavbu zbourat a začít znovu kvůli nekvalitně odvedené práci. Nakonec se nebouralo, stavbu jsme dokončili, změnili firmu, dům jsme dostavěli s pomocí menších firem. I když celý proces byl velmi psychicky náročný a zdlouhavý, protože jsme neměli štěstí na firmy ani poté, dílo se povedlo dovést do konce. My jsme se účastnili spíše drobných prací – elektřina rozvody, malování a také zbudování zahrady,“ vypráví Marcela, která na svém blogu píše zejména o svém bydlení, doplňcích a dekoracích, také o tvoření, které ji baví, ale i o všedních věcech, třeba o receptech, které ji oslovily.

Galerie: Skandinávská česká domácnost
Mohlo by se vám líbit

Interiér se mění neustále

„Doma se cítím dobře ve chvíli, kdy tu panuje klidná nálada, žádné sourozenecké šarvátky, žádný spěch, žádný stres. Mám ráda kolem „krásno“, takže mě baví dekorovat dům podle nálady a podle ročního období, dělat si to doma pěkné. Hezké a pohodové prostředí mi pomáhá k dobré náladě a k tomu, abych se cítila dobře, nejen doma. Jestli mi k tomu hraje příjemná hudba, piji u toho dobrý čaj nebo kávu, voní na stole bábovka a ve váze čerstvé kytky, to už jsou detaily, které tu chvíli mohou ještě o něco umocnit, zásadní je ale pohoda,“ popisuje Marcela. Svůj nábytek a dekorace nejčastěji pořizuje online. Mezi její oblíbené obchody patří bellarose.cz, milky.cz, iconioo.cz, levierhome.cz, ale má i mnoho kusů nábytku z IKEA, něco od truhláře na míru. „Změny jsou se mnou na denním pořádku, interiér se u nás mění neustále. Ale pokud jde o ty větší změny, ráda bych lépe řešila vstupní prostor domu a také synův pokoj. Odrostl útlému dětství, kdy pokojík vznikal, ale zatím mi nechce dovolit na něj sáhnout.“

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku