Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Jaké je to strávit noc v bublině uprostřed divočiny?

Info ikona
Noc pod hvězdami

Blíž přírodě už být nemůžete. Na Islandu nabízí ubytování v průhledných nafukovacích bublinách uprostřed lesa, ze kterých můžete pozorovat padající hvězdy i divoká zvířata.

Terezie Benoni | 6. 04. 2022

Islandská firma zdůrazňuje, že nejsou hotel, ale cestovní kancelář, která nabízí zajímavé výlety po přírodních krásách ostrova a třešničkou na dortu je ubytování právě v „bublinách“. Originální komplex se nachází hodinu cesty autem od hlavního města Reykjavíku. uprostřed divoké přírody. Jednotlivé nafukovací bubliny stojí na dřevěných podložkách v naprostém soukromí. „Chtěli jsme lidem splnit dětký sen o noci strávené pod hvězdami a přitom v naprostém pohodlí, teple a bezpečí,“ vysvětluje zakladatel projektu Buubble Robert Robertsson. Právě tenhle sen se  může stát skutečností, když zavítáte na jih Islandu, konkrétně do městečka Skalholt, které se nachází nedalo řeky Hvítá. Prozradil také, že ho k vytvoření unikátního komplexu inspirovali turisté, kteří si stěžovali, že jim chladné počasí znemožňuje zcela si vychutnat výhled na zdejší překrásnou krajinu. 

Galerie: Hvězdné nebe nad hlavou

Všechny pokoje jsou vytápěné a celoročně obyvatelné.

Jak to všechno funguje?

Konstrukce jednotlivých bublin je udržována mírným přetlakem z bezhlučného ventilačního systému. Ten také dvakrát až sedmkrát za hodinu vyměňuje vzduch a zabraňuje vzniku vlhkosti. Všechny pokoje jsou vytápěné a celoročně obyvatelné. Jsou tu topné jednotky s termostatem, takže bubliny zůstávají vyhřáté po celou zimu. Průměrné denní teploty na Islandu se pohybují od 0 v zimě po asi jen 13 stupňů Celsia v létě, takže topení je potřeba po celý rok. 

Společnost Buubble nabízí především zajímavé výlety po Islandu.

Jídlo s sebou

V bublinách se pouze vyspíte, ostatní zázemí je v nedaleké dřevěné chatě a je společné pro všechny obyvatele bublin. Tři z nich, které se jmenují Una, Asta a Thorunn, mají malou předsíň a jsou určeny pro dvě dospělé osoby a maximálně jedno dítě do 12 let. Další dvě - Valdis a Maria - jsou koncipovány jako koule o průměru tři metry s ocelovou konstrukcí, která zároveň tvoří i kostru kulaté postele.  Kuchyň a koupelna je pro všechny společná a hosté si s sebou musí přivézt vlastní toaletní potřeby a ručníky. Ani strava není v ceně ubytování. Na druhou stranu tu máte jistotu absolutního soukromí. Provozovatelé hotelu vám totiž sdělí přesnou „adresu“ vaší bubliny až v momentě, kdy provedete rezervaci ubytování. Jedna noc v hotelu vyjde na zhruba šest tisíc korun. Ale zážitek musí být jistě k nezaplacení!

Zdroj informací: Buubble

Mohlo by se vám líbit