Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Tam, kde dávájí sobi dobrou noc

Info ikona
Frida Lundgren

Také jste jako malí rádi listovali knihami této švédské autorky a představovali si, jak vypadají domovy dětí z Bullerbynu? My jednu takovou domácnost navštívili a musíme říct, že je to veliká paráda!

Terezie Benoni | 12. 12. 2019

Frida Lundgren žije se svou rodinou v regionu Västerbotten v severní vnitrozemní části Švédska. „Dům byl postaven v roce 1937. Přestěhovali jsme se, když se nám narodil náš nejmladší syn v roce 2010. Začátky byly krušné. Dům nebyl rekonstruovaný ne roky ale desetiletí. Takže před námi bylo skutečně spousta práce. Rozhodli jsme se ponechat původní okna, dveře, podlahy a další věci, které dávají domu duši. Ale bylo potřeba je repasovat,“ popisuje Frida. Protože miluje tapety, nechala si vytapetovat všechny místnosti v domě. Pořídila je od značek Sandberg a Borås. Obě značky mají své zastoupení také v České republice a jsou známé svou kvalitou i originálními vzory. 

Mohlo by se vám líbit

Nakoupila na bleších trzích 

„Většina našeho nábytku je zakoupena v aukci, na bleších trzích nebo jsme ho podědili. Ale třeba křeslo v obývacím pokoji jsme zachránili u kontejneru,“ upozorňuje radostně Frida, které je 36 let a pracuje ve školce. Její manžel Anders má 46 let a pracuje jako inženýr. Lundgrenovi mají dva syny- Alexe (9) a Viktora (10). Domácnost s nimi sdílí ještě malý černý pejsek Basse a dvě domácí kočky. Nejvýraznějším prvkem kromě krásných kusů masivního dřevěného nábytku, jsou obrazy. „Většina obrazů jsou staré školní plakáty, které se používaly při výuce na švédských školách. Kněz a sestra na kuchyňských deskách nejsou naši známí nebo příbuzní. Daroval mi je soused. Líbí se mi, že vyvolávají otázky a diskuse, když přijde někdo na návštěvu. Už jsme ji vymysleli spoustu životních příběhů,“ směje se Frida. 
 

Galerie: Pojďte s námi na návštěvu k Lundgrenovým!
Mohlo by se vám líbit