Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Teprve půl roku bydlí s manželem ve svém vysněném bílém domě

Info ikona
Bílý domek v Polsku

Dnes se zastavíme u našich polských sousedů, kam nás pozvala Ewelina. Její domov je plný bílé barvy, přírodních materiálů, dřeva a černých akcentů.

Terezie Benoni | 17. 01. 2021

„Je to půl roku, co jsme se s manželem přestěhovali do našeho vysněného bílého domku. S manželem máme společné taneční studio, celý náš život je protkaný tancem. Vedle toho je ale mou vášní navrhování a zdobení interiérů,“ vypráví Ewelina Więcek-Pożarska. „Náš dům dokonale odráží to, co se nám nejvíc líbí: neutrální, přírodní barvy a materiály. Je pro mě důležité, aby interiér ladil s exteriérem. Aby příroda, les a okolní zeleň prostupovala i k nám domů. Mám ráda bílou barvu, béžové přírodní materiály, dřevo a černé akcenty. Myslím, že když překročíte práh našeho domu, hned to poznáte,“ směje se Ewelina.
 

Galerie: Bílý domek v Polsku
Mohlo by se vám líbit

Směs rustikálního, boho a skandi stylu

„Náš dům je dvoupodlažní, v přízemí je hala, kotelna, ložnice se šatnou, koupelna a otevřený společný prostor. Zde je obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Schodiště vede nahoru do otevřeného podkroví, odkud vedou další dveře do ložnice se šatnou, koupelny a dalších dvou pokojů.“ Dům koupili nedokončený, takže měli možnost změnit dispozice domu tak, aby jim lépe vyhovovali. „Nakupujeme nábytek všude, v místních obchodech a obchodních řetězcích, část vybavení nám vyrobil truhlář, mnoho věcí jsme si sami vyrobili. Většinu dekorací jsem si vyrobila sama, nebo jen opravila ty staré. Je pro mě důležité, aby byl náš dům útulný. Vždy se v něm snažím vytvořit atmosféru, kde se bude skvěle odpočívat a zároveň nebude problém přivítat návštěvu. Miluji všechny styly. V současné době je mi nejbližší rustikální, boho a skandinávský styl.“

Mohlo by se vám líbit