Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

V bývalé průmyslové budově vznikl moderní loftový byt

Info ikona
 Loftový byt na Ukrajině

Starožitnosti ze starého evropského kontinentu, špetka pokladů z Asie, nejmodernější technologie a k tomu udržitelné bydlení. To všechno se mísí ve dvousetmetrovém kyjevském bytě, který rozhodně stojí za návštěvu.

Terezie Benoni | 9. 12. 2020

Architekti ze studia Loft buro rozhodli, že starou průmyslovou budovu, která už byla zcela neobyvatelná, přetvoří na kreativní místo pro život. Dostali k dispozici plochu o velikosti 197 m², na které vytvořili koktejlovou restauraci, prostor pro experimentální kuchyni, barový pult, zákoutí stvořená pro vystavování uměleckých předmětů, hudební koutek, ale nechybí ani dostatek pohodlí s přátelskou atmosférou pro návštěvy širší rodiny a známých. Po dvouleté rekonstrukci střechy, fasády a interiéru, úpravě inženýrských sítí, teras a zahrady se budova proměnila v moderní bydlení s nejnovějšími topnými technologiemi a s energeticky úsporným řešením.

Galerie: Loftový byt na Ukrajině
Mohlo by se vám líbit

Moderní prostor plný starožitností

Byt, nazvaný svými architekty Hayloft, má unikátní interiér. Směs stylů, barev a materiálů vytváří pozoruhodnou atmosféru, která dává vyniknout starožitnostem i současnému umění ze všech koutů světa, které by se jinde rozhodně nemohli potkat. Hayloft vypráví o tradici, kreativitě, o živé historii a také o tom, jak je možné žít rodinný život v každodenním kontaktu s uměním. Jednoduché moderní kulisy vybavené nejmodernějšími technologiemi jsou k tomu jako stvořené. Nadčasový interiér pomáhá uchovat tradici i vzpomínky, dává do souvislosti včerejšek i dnešek, Evropu i Asii. Na prvním místě je zde kvalita, přírodní materiály, udržitelný životní styl, a především individualita majitelů, kteří na každém kroku jejich originálního bytu vyprávějí svůj osobní příběh.

Mohlo by se vám líbit