Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

V interiéru této vily se designéři skutečně vyřádili

Info ikona
Kreativní švédský dům

Jméno Marie Olsson Nylander je ve švédských interiérových kruzích víc než známé. Svou vilku postavenou už v 19. století zařídila víc než originálně a naplnila vkusným moderním designem.

Terezie Benoni | 10. 02. 2021

Měla svůj vlastní program ve švédské televizi a je interiérovou stylistkou s osobitým stylem. To je ve zkratce Marie Olsson Nylande, jejíž osobitý dům dnes navštívíme. Klasická vilka postavená už v devatenáctém století má bohatou historii. Najdeme ji v jižním Švédsku ve městě Höganäs a dříve sloužila jako banka, konzulát nebo dokonce obchod s potravinami. Impozantní budova je nyní soukromým domem rozděleným do jedenácti pokojů rozložených na čtyřech podlažích.
 

Galerie: Kreativní švédský dům
Mohlo by se vám líbit

Domov plný barev

Marie z klasického skandinávského domu vytvořila kreativní domov, kde zkombinovala italský design s rustikálními prvky a rozehrála jedinečnou hru barev a materiálů. Nebála se zkombinovat růžové a žluté tóny s přírodním dřevem. Domov je skutečným odrazem Mariina stylu a v každé místnosti vás překvapí nevšední zátiší, originální detaily a skvělé nápady. Šikovně umístěná velká zrcadla jen násobí pocit z tohoto jedinečného prostoru. Procházka interiérem připomíná návštěvu v galerii současného designu. Nechybí tu například černá židle Togo, kterou navrhl Michel Ducaroy pro Ligne Roset, která vytváří v kuchyni stylové posezení. Surové dřevo je v kontrastu s moderními prvky. 
 

Mohlo by se vám líbit