Přejít k hlavnímu obsahu
Lidé a místa

Vila skladatele Karla Svobody navržená známým architektem Josefem Fantou je opět k mání

Info ikona
Vila skladatele Karla Svobody navržená známým architektem Josefem Fantou je opět k mání

Rodinný dům z roku 1903 byl navržený ve stylu anglické secese pro významnou českou spisovatelku. Jedna z nejhodnotnějších jevanských vil je obklopená rozsáhlým pozemkem, který zakončuje břeh rybníka.

Terezie Benoni | 29. 08. 2022

Autorem jedinečné stavby je architekt Josef Fanta, který je podepsaný také pod návrhem budovy pražského Hlavního nádraží. Jedinečná stavba se opět objevila v nabídce realitních kanceláří a rozhodně stojí za pozornost. Nachází se na rozsáhlém pozemku (3899 m2) se vzrostlou zelení, kde si na březích soustavy jevanských rybníků, v atraktivní lokalitě chráněné krajinné oblasti svá letní sídla v minulosti stavěly významné osobnosti podnikatelského, politického i uměleckého světa.

Nechybí bazén ani dům pro hosty

Vila je dispozičně rozdělená do dvou pater, které mají dohromady obytnou plochu 258 m2. Přízemí dominuje společenská místnost s krbem, jídelní kout, vstup přes zimní zahradu na terasu, na níž navazuje okouzlující zahrada. Dále je zde obývací pokoj, samostatná prostorná kuchyně, koupelna, toaleta a prádelna. V patře se nacházejí dvě ložnice a koupelna se šatnou. Dům je částečně podsklepen, suterén je využit pro technické zázemí. Na pozemku stojí další budova s vnitřním bazénem a samostatný prostorný dům pro hosty včetně potřebného zázemí. Mimořádně prostorná a okouzlující zahrada s altánem poskytuje dokonalé soukromí a navazuje mimořádný pocit ničím nerušeného prostředí a intimity.

 

 

Zdroj informací: www.svoboda-williams.com, blesk.cz, FARAON reality

Zdroj článku