Přejít k hlavnímu obsahu
Poradna

Bydlení ve stylu Hampton vnese do interiéru vůni moře a punc luxusu

Info ikona
Luxus bez kompromisů

Prázdninová atmosféra je synonynem pro bydlení ve stylu Hampton. Směs nábytku a dekorací v tomto stylu má za cíl vyvolat dojem, jako byste se ocitli v luxusním domku pláži.

Terezie Benoni | 29. 05. 2022

Kořeny stylu Hampton najdeme na pobřeží ostrova Long Island. V jeho nejluxusnějších částech nazvaných East Hampton a Southampton stojí luxusní rezidence. Bohatší obyvatelé New Yorku sem příjíždí za nádhernou přírodou na pobřeží oceánu a chtějí si pobyt užít v maximálním pohodlí. Domy ve stylu Hampton mají otevřené výhledy, prosklené plochy, veliké terasy a nechybí především dostatek pohovek, polštářů a útulných zákoutí. Zkuste si prázdinovou atmosféru vyčarovat i u vás doma!

Pohodlí a dekorace s motivy oceánu

Barvami, které bezesporu patří do stylu Hampton, jsou šedá, modrá, bílá a béžová. Kombinace těchto pastelových tónů působí harmonickým a klidným dojmem. Modré detaily připomínají blankytnou oblohu a hladinu oceánu, zatímco béžové tóny evokují písečné pláže. Milovníci dekorací s námořnickými motivy se mohou radovat, protože právě tento styl jim dává prostor pro realizaci. Obrazy, které vypráví příběhy statečných námořníků, dekorace vyrobené z lan, pruhované textilie, majáky a kotvy, to vše má v takto zařízených domácnostech své místo. Dalším nezbytným rysem tohoto prázdninového stylu bydlení je kombinace přírodních materiálů jako vlna, bavlna, len, dřevo a nepřeberné množství polštářů, dek a závěsů. Nesmíme ale zapomenout, že se jedná především o styl, který si libuje v luxusu, takže nechybí drahé skleněné nebo kovové lampy a vázy

Zdroj informací: Unique Homestays, uniquehomestays.com