Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Dovolená, za kterou nezaplatíte ani korunu: Představujeme vám Staycation

Ceny nejen potravin ale i služeb za poslední roky závratně vystřelily, a tak přibývá těch, kteří si zkrátka dovolenou v zahraničí nemohou dovolit. Ale nezoufejte a oprašte trend, který přineslo období Covidu.

Terezie Benoni | 2. 07. 2024

Ačkoli bychom ve většině případů z domova nejradši utekli někam hodně daleko, s chutí se ubytovali v hotelu, nebo navštívili chalupu přátel, občas přijdou chvíle, kdy to zkrátka nejde. A právě období covidu a karantén přineslo trend zvaný Staycation, který se hodí i dávno po pandemii.  Dá se vůbec v domácím prostředí trávit volno a prázdniny? Zařiďte si interiér tak, aby byl pohodlný a k odpočinku přímo vybízel. Držte se několika základních pravidel a volno si užijte i v domácím prostředí. Udělejte si z domova soukromý hotel!

Galerie: Když prázdniny trávíme doma

Čtěte také: Zrekonstruovaný starý statek je provoněný sušenými květinami

V malé vesnici nedaleko Berlína žije Katrin se svým manželem a početnou zvířecí smečkou. Podařilo se jim citlivým způsobem zrekonstruovat starý statek, který znovu probudili k životu.

Vezměte si pár dní volna

Spousta z nás pracuje už delší dobu z domova, což má své výhody i nevýhody. Sice ušetříte čas cestováním do práce, stává se ale, že se zcela smazal rozdíl mezi prací a volnem. Je proto nutné stanovit si jasné hranice. Zkuste si vzít pár dní volna, kdy nezapnete počítač, vypnete telefon. Nebudete odpovídat na emaily, nebudete číst zprávy. Tak jak byste to dělali na skutečné dovolené. Vypněte sociální sítě a raději se lehněte s pěknou knížkou, na kterou jste neměli už dlouho čas. Zkuste se na pár dní odpojit od okolního světa a soustředit se jen na sebe.

Čtěte také: Minimalistický moderní byt pro čtyřčlennou rodinu

V industriálních kulisách najdeme čtyřpokojový byt zařízený v minimalistickém skandinávském stylu. Šikovně řešené úložné prostory vzdušný interiér nijak nezatěžují.
Info ikona
Když prázdniny trávíme doma

Ukliďte si dopředu a pak si dejte od domácích prací na pár dní volno. 

Domácí práce počkají

Největším pokušitelem, který nás často nenechá užít si doma volný čas, jsou domácí práce. Těžko se přinutíme neutřít prach, nedát prát prádlo, nevzít do ruky žehličku. Dělali byste ale domácí práce na skutečné dovolené? Pár dní prach vydrží, a i to nevyžehlené oblečení nikam neuteče. Připravte na své volné dny domácnost, jako byste odjížděli na skutečnou dovolenou. Několik dní předtím, než si stanovíte vás „termín odjezdu“ domácnost důkladně ukliďte, zajděte na veliký nákup, pořiďte oblíbené dobroty. Pak už vás nic nevyruší!

Čtěte také: Norské štěstí zvané Koselig

Hygge, Lykke a nyní norské Koselig. Co mají tato pohádková slova společné? Symbolizují rodinnou pohodu a harmonii. A cestou k ní je vytříbený severský design.
Info ikona
Když prázdniny trávíme doma

Prosnídejte se k obědu!

Nic neplánujte

Na dovolené čas plyne jinak. Spíme, jak dlouho chceme, jíme, když máme náladu. Zkuste i dny volna doma trávit tímto způsobem. Zbavte se pravidelné rutiny a plány vyhoďte z okna. Nechte zkrátka čas plynout a dělejte jen to, na co máte zrovna náladu. A co milujeme všichni na dovolených nejvíc? Dlouhé snídaně, které dostaneme až do postele. A že budete snídat až do obědě? To přece nevadí.
 

Čtěte také: Za staletými kamennými zdmi rustikální pohádka

Klasický kamenný dům v Oxfordu skrývá rustikální interiér doplněný o moderní vymoženosti. V hlavní roli kámen, dřevo a luxusní anglický textil.
Info ikona
Když prázdniny trávíme doma

Když nemůžete doopravdy, cestujte alespoň virtuálně. 

Virtuální cestování

Vyzkoušejte něco nového. Naštěstí máme technologie, které nám umožní cestovat a objevovat, aniž bychom vytáhli paty z domu. S 3D brýlemi můžete cestovat po světě, virtuálně navštívit oblíbené památky, galerie i muzea. Můžete se zúčastnit virtuálního kurzu vaření, tance, nebo jógy. Lehněte si na ručník a pusťte šumění oceánu. Dělejte zkrátka to, co vás těší a nenechte si zkazit náladu tím, že něco nemůžeme.

Čtěte také: Ze dvou kontejnerů vyrobili své vysněné bydlení

Dva jednoduché kontejnery vyrobili mladé rodině na míru. Pak už jen stačilo převézt je na vysněné místo a noví obyvatelé se mohli stěhovat.
Info ikona
Když prázdniny trávíme doma

Zařiďte si domov tak, aby vám bylo pohodlně a útulně. 

Co znamená Staycation v bydlení?

Tím, že většinu času trávíme nyní doma, je potřeba, aby nám tam bylo pohodlně. Veliký důraz je tak kladen na sedací soupravy, pufy, odkládací stolky a pohodlná čtecí křešílka. Nezapomeňte na kvalitní lůžkoviny, které jsou zaručenou cestou k dobrému spánku. V interiéru by neměl chybět koberec a nepřeberné množství polštářů všech druhů a velikostí. K dokonalému relaxu patří dostatek plédů a dek. Veliký důraz je také kladený na stolování. Pořiďte si proto dostatek misek a mističek, nový kávový či čajový servis a krásné sklo. Stolování s vašimi blízkými se tak stane skutečným zážitkem
 

Čtěte také: Blogerka Kitchenette ukázala svou skandinávskou koupelnu

Markéta Pavleje (Šimrová) je internetovému světu známá jako Kitchenette. Na svém blogu neinspiruje pouze dokonalými recepty, ale také životním stylem a vytříbeným vkusem.
Zdroj článku

Související články

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Poradna
KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

KVÍZ: Praní prádla rozhodně není raketová věda: Ovládáte řeč pracích symbolů?

Poradna
Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů

Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu