Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Krbovou římsu si s nám vyrobíte za jedno odpoledne

Info ikona
DIY výroba krbové římsy

Přáli byste si doma krb, ale technicky to není možné? Vyrobte si stylovou římsu, která iluzi krbu dokonale vytvoří. Zjistili jsme, jak na to!

Terezie Benoni | 24. 02. 2021

Kreativní duše Zuzana Morkusová je nejen nadaná keramička, ale s odvahou se pouští také do zajímavých DIY projektů a svůj domek na Vysočině neustále zdokonaluje. Ve svém ateliéru si přála stylový krb ve stylu amerického a anglického venkova. Jednoduchou krbovou římsu, kterou sezónně nazdobí a která navodí domácí atmosféru. Stavba klasického krbu ale byla v daném prostoru nemožná, a tak se rozhodla, že vytvoří pouze iluzi krbu. Jak se jí to podařilo?

Co je potřeba:

  • Na výrobu stačí 3 trámy alespoň 10x10 cm, aby římsa sama stla. Výška je ideální 1 m, ale záleží na každém a daném prostoru.
  • Hřebíky
  • Hřebíkovačku
  • Kvalitní lepidlo
  • Lak, mořidlo, barvu (pode vlastního výběru)
Info ikona
Zuzana použila materiál, co zbyl z plotu nebo starého nábytku

Zuzana použila materiál, co zbyl z plotu nebo starého nábytku.

Jak na to?

1.

Zuzana použila na nohy římsy zbytek z dílů na plot a také zbytky, které zbyly z nepoužité nábytkové dekorace. Na začištění vrchní části použila zbytek palubky, ale je možné použít prkno, nebo jen zabrousit.

 

Info ikona
DIY krbová římsa
Mohlo by se vám líbit

2.

Jednotlivé dřevěné části seřízněte do potřebné velikosti, sestavte si římsu. Pak je dohromady sešroubujte, můžete použít hřebíkovačku, nebo slepit kvalitním lepidlem určeným na dřevo.
 

Info ikona
DIY krbová římsa

3.

Takto vytvořenou římsu už zbývá doladit podle vlastního vkusu. Hotovou římsu, můžete navoskovat, nalakovat, namořit nebo natřít jakýmkoliv odstínem barvy na dřevo, pro zvýraznění struktury můžete lehce patinovat.

Info ikona
DIY krbová římsa
Mohlo by se vám líbit
Info ikona
DIY krbová římsa
Info ikona
DIY krbová římsa
Mohlo by se vám líbit