Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Pod stan jedině stylově! Víme, jak si pobyt v přírodě maximálně užít

Info ikona
Pod stan jedině stylově!

Čeká vás pár dní v přírodě a už teď se děsíte nepohodlného spaní, vaření v kotlíku a jídla servírovaného v ešusu? Máme pro vás tipy, jak si takový pobyt užít stylově a v maximálním pohodlí!

Terezie Benoni | 13. 07. 2023

Pobyt v přírodě zažívá svou renesanci a mnohem častěji dáváme přednost ubytování, kdy máme divočinu doslova na dosah, před sterilním prostředí luxusních hotelových pokojů. Jednou z možností, jak se ubytovat pod širým nebem, je klasické stanování. Kempy nabízí vysokou kvalitu služeb, a tak se nemusíte bát, že by vám scházela teplá voda nebo klasická toaleta. Jak si zařídit i na louce pokojíček, který vám budou všichni závidět?
 

Info ikona
Pod stan jedině stylově!
Mohlo by se vám líbit

Hlavně se dobře vyspat

Abyste si pobyt v přírodě užili naplno, je důležité se kvalitně vyspat. Můžete to zkusit pod širákem, ale pod stanem budete mít jistotu, že vás nezaskočí déšť ani ranní rosa. Výrobci vyslyšeli volání po prostorných stanech, které nejsou určené jen pro sportovce, ale splňují také estetická kritéria. Seženete tak plátěné stany, které uspokojí vysoké nároky. Stejně tak pořídíte pohodlné nafukovací karimatky, spací pytle z kvalitních látek a vybírat můžete z široké nabídky nádobí vhodného do přírody. Přibalte stylovou piknikovou deku, proutěný koš na jídlo a nádobí určené k vaření na otevřeném ohni. Při pobytu v přírodě využijte vše, co nabízí. Špalky z lesa mohou posloužit k sezení, větve zase využijte jako věšák. Až se rozhodnete, že už bylo přírody dost, nezapomeňte zase vše uklidit.

Galerie: V přírodě pohodlně
Mohlo by se vám líbit

Boho styl ovládl i kempování

Už několik let je jednou z vlajkových lodí interiérového stylu zařizování tzv. boho. Slovo "bohemian" se objevilo již v 18. století a označovali se jím lidé, kteří žili v určitém životním stylu: vagabundové, poutníci. Tento styl si oblíbili v 60. letech příznivci hnutí hippies a před pár lety se zdobené korálky, střapce, háčkované záclony a lapače snů vrátily v plné síle. Samozřejmě se s tímto stylem pojí také pobyt v přírodě. Není proto divu, že barevné látky, koberečky, nízké stolky a podsedáky jsou ideální pro luxusní kempování. Ke stanování v boho stylu patří i závěsné lampiony, sezení na březových špalcích, umělé či pravé kožešiny, meditační polštáře a houpačky zavěšené na stromech v okolí. Základem zařízení v boho stylu by měly být hlavně přírodní materiály i barvy. Prim hraje dřevo, kámen, proutí nebo rákos.

Info ikona
Pod stan jedině stylově!
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku