Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Zabalte dárky originálně! Na výrobu stačí barva, látka a obyčejné brambory

Info ikona
Zabalte dárky originálně! Na výrobu stačí barva, látka a obyčejné brambory

Chcete vánoční dárky zabalit stylově a zároveň se chovat udržitelně? Vyrobte si balicí látku, do níž můžete dárky balit opakovaně!

Terezie Benoni | 22. 12. 2022

Jestli hledáte využití pro zbytky starých látek, máme pro vás osvědčený tip. Prostěradla, jednobarevná povlečení nebo utěrky mohou posloužit k zabalení vánočních dárků. Vůbec nevadí, pokud jsou na těchto textiliích menší skvrny – jednoduše je zakryjete vlastnoručně vytvořeným vzorem.

Budeme potřebovat:

  • látky
  • vykrajovátka na perníky
  • větší bramboru
  • tácek nebo víčko od zavařovací sklenice
  • univerzální krycí barvu

 

Info ikona
Zabalte dárky originálně! Na výrobu stačí barva, látka a obyčejné brambory

Jak na to?

Nejprve z látky ušijte pytlíky nebo ji rozstříhejte na obdélníky. Pokud už máte vánoční dárky s předstihem nakoupené, můžete rozměry přizpůsobit konkrétnímu předmětu, který do látky budete balit. Poté z brambor pomocí vykrajovátek vyrobte razítka. Barvu (hodí se například Balakryl UNI) nalijte na tácek. Do barvy namočte připravené razítko a tiskněte na látku, kterou jste předtím vypodložili krabicí nebo pevným papírem, aby se barva nepropila na stůl. Potištěnou látku pak nechte uschnout. Na závěr ji můžete přes pečicí papír ještě vyžehlit.

NÁŠ TIP:

Na detaily, jako je například sobí nos, můžete použít tenký štětec nebo kosmetickou tyčinku. Do uschlé a vyžehlené látky pak dárky balte stejně jako do papíru, jen zahnuté kraje nepřilepujte lepicí páskou, ale převažte je provázkem nebo stuhou.

Galerie: DIY vánoční látkový papír
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku