Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Nízkorozpočtová proměna: obývák v městském bytě zahalili do modré

Info ikona
Proměna obýváku

Proměny přinášejí radost nejen majitelům, ale i těm, kteří je tvoří. Naše designérka Pavla Kirschner tentokrát pomáhala s proměnou bytu v Holešovicích.

Olga Procházková | 17. 10. 2019

Sotva by vás napadlo, že se v posledním patře nachází tak úžasný, světlem prostoupený byt s rozlehlou terasou, odkud má člověk Letnou jako na dlani. Tady, ve dva plus jedna, žije přibližně rok a půl mladá kreativní copywriterka Michaela Losekoot se svou labradorkou Simbou. Byt ji prý uchvátil na první pohled. Všechny místnosti jsou průchozí, z ložnice a kuchyně se dá vstoupit na terasu. I když je dům starý a špatně zateplený, Michaela na toto místo nedá dopustit. Byt má obrovskou duši a atmosféru, kvůli které si v zimě klidně obleče svetr navíc. Michaela se s naší designérkou Pavlou Kirschner setkala už jednou, a to v době, kdy žila s přítelem na Petřinách. Díky skvělé zkušenosti proto neváhala a opět poprosila Pavlu, aby jí pomohla se zútulněním jejího nového domova – konkrétně obývacího pokoje, který má sloužit jako společenská místnost a zároveň inspirativní místo k jejímu tvůrčímu zaměstnání. „Pavla se mě na rovinu zeptala, zda mám dost odvahy na to se nechat překvapit. A tak jsem pouze řekla, jaké barvy mám ráda, a ve všem ostatním jsem jí nechala volné ruce. V tomto jsem trochu rozpolcená bytost. Kdybych sama předělávala například ložnici, vymalovala bych nabílo, uprostřed by byla paletová postel, na zemi jedna knížka a to by bylo celé. Přitom mám eklektický styl moc ráda, ale neumím s ním pracovat,“ říká Michaela.

Galerie: Proměna obývacího pokoje
Mohlo by se vám líbit

Neměl peníze, tak si přestavěl k bydlení starou garáž

Krize bydlení tu s námi už pár let je a týká se většiny velkých měst. Napadlo vás, že útulný domov můžete udělat i z obyčejné garáže?
mariannebydleni.cz

Stolky z bazaru a přetřený nábytek

To, jakou barvou nakonec bude vymalovaný obývák, se dozvěděla až ve chvíli, kdy malíři otevřeli plechovku. Designérka totožným odstínem nechala přetřít i stůl z Ikea a knihovnu. Díky tomu oba kusy nábytku krásně zapluly do prostoru. Nízký rozpočet nedovolil se příliš rozšoupnout, solitéry v podobě odkládacích stolků tak pocházejí z bazaru a doplňky zase z německého obchodu, kde Pavla ráda nakupuje. „Stačilo velmi málo nových věcí, jen vše natřít a napatinovat. To je přesně to, co mám na Pavle ráda, že z téměř nulového rozpočtu dokáže vytěžit maximum. Navíc by mě nikdy nenapadlo takhle kombinovat nábytek a doplňky. Sama jsem v práci kreativec, takže umím ocenit, když má někdo jiný neobvyklý úhel pohledu na věc,“ dodává spokojeně Michaela. V eklektickém obýváku plném barev se jí teď bude tvořit jedna báseň.

Mohlo by se vám líbit

Zrekonstruovaný starý statek je provoněný sušenými květinami

V malé vesnici nedaleko Berlína žije Katrin se svým manželem a početnou zvířecí smečkou. Podařilo se jim citlivým způsobem zrekonstruovat starý statek, který znovu probudili k životu.
mariannebydleni.cz