Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Překvapivá rekonstrukce panelákové kuchyně

Info ikona
Proměna kuchyně

Hajasovi dlouho snili o rekonstrukci staré panelákové kuchyně. To, co se ale na deseti metrech čtverečních podařilo designérce Romaně Vyhnánkové, však nečekali ani v nejmenším!

Terezie Benoni | 18. 01. 2024

Vytáhnout věci z lednice, omýt, připravit a dát se do vaření... Zdánlivě jednoduchá představa o návaznosti funkcí v panelákové kuchyni tříčlenné rodiny Hajasových hned na začátku narazila na omezený prostor 10 m² plný rohů, nedostatků zdí a dvěma okny nad radiátory k tomu. Hance, Josefovi a malému Josífkovi pomohla s proměnou designérka Romana Vyhnánková, která se po koupelnovém jádru u nich doma koukla na zoubek také sousední kuchyni. Podobně jako koupelna a toaleta v tomto modřanském panelovém bytě, i ona se nacházela v původním, léty zanedbaném stavu, a tak muselo kromě topení pryč téměř všechno. 

Galerie: Rekonstrukce panelákové kuchyně
Mohlo by se vám líbit

Veronika Arichteva vytvořila dokonalý pokojíček pro svého malého syna: Měla strach, že se v novém pokoji bude bát, proto nenechala nic náhodě

Konečně se dočkala! Po letech bourání a následného budování přišla chvíle na zařizování vysněného domu. Kvůli protahující se rekonstrukci měla oblíbená herečka čas promyslet, jak interiér vybavit a na jejím elegantním a nadčasovém domovu je to skutečně znát. Nechte se inspirovat!
marianne.cz

Na prvním místě praktičnost

Romana ze všeho nejdřív přizpůsobila dispozici Hančině přání a vytvořila jí v kuchyni kontinuální pracovní plochu, která dobře využije i do té doby trochu nešťastný prostor pod okny. Protože se v celém bytě měnily také podlahy, nejinak tomu bylo i v kuchyni – část, v níž hlavní roli hraje praktičnost, dostala omyvatelnou litou podlahu a tam, kde se tolik nepořádku nenadělá, září krásná masivní prkna. Také díky přesunu jídelny do nedalekého obývacího pokoje se tu dnes dá královsky snídat s výhledem na slunce nad Prahou nebo v podvečer za svitu měsíce dohánět pracovní resty se skleničkou vína.

Mohlo by se vám líbit

Ze zbořené stodoly postavili v Jeseníkách dům pro rodiče

Dům je určen pro starší pár, rodiče čtyř již dospělých dětí, kteří se po životě stráveném v betonovém výškovém bytě rozhodli splnit svůj sen o bydlení v domě se zahradou.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku