Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Koupelna s oknem do zahrady

Info ikona
Na neutrálním podkladu, který designérka navrhla, vyniknou přírodní materiály ve všech podobách: dřevo, rákos i živé rostliny.

Dům starý sto let má své kouzlo, koupelna, která naposledy prošla rekonstrukcí v osmdesátých letech, už nikoliv. Designérka Andrea dokázala správnou volbou zařízení celou místnost výrazně projasnit a vytvořit neutrální základ s přírodními vzory a detaily, navíc obohacený živými rostlinami.

Terezie Benoni | 16. 08. 2022

Klára se do domku na předměstí Prahy přestěhovala za manželem, který se tu narodil. Stavba má skoro stoletou historii a Hamrští původně bydleli o patro výš. Když ale zjistili, že čekají dvojčata, prohodili se s rodiči, protože spodní byt byl výrazně prostornější. Dům má své nezaměnitelné kouzlo, ale trpí také některými neduhy starších staveb. Patřila mezi ně i koupelna: „Byla tmavá, hnědá a obložená nemoderními dlaždičkami,“ vysvětluje Klára, co se jí na původním stavu, do kterého se dostala před čtvrt stoletím při poslední předělávce, nelíbilo. Měnit tu detaily nestačilo, nutný byl radikální zásah. Pustili se tedy do oprav koupelny. 

Galerie: Koupelna pro dvojčata v domku na předměstí
Mohlo by se vám líbit

Cílem bylo oživit prostor a zachovat vanu

„Klára měla jasno v tom, že chce oživit prostor a zachovat vanu, sprchový kout i úložné prostory, kterých se tu jinak nedostává,“ vysvětluje designérka Andrea Kroupová, která se proměny ujala. Hned od prvního návrhu se shodly na barvách a materiálech: dlažba se vzhledem kamene na podlaze a čtvercové obklady Rako, dřevěné prvky a jako bonus živé rostliny. Stavební úpravy se nakonec dotkly nejen sprchového koutu, který je nově v jedné rovině s podlahou, za umyvadlem se také dozdila lišta, která nahrazuje obligátní poličky. Klára si pochvaluje i vanu Ravak Koncept 10°. „Širší okraj je výrazně praktičtější a vejde se tam spousta věcí,“ říká. „Třeba hračky pro naše kluky.“

Zdroj informací: designérka Andrea Kroupová, Marianne Bydlení

Mohlo by se vám líbit