Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Umakartová koupelna v paneláku se po proměně opticky zvětšila

Info ikona
Umakartové jádro s pevně přimontovaným umyvadlem vedle smaltované vany vzalo za své, ke slovu se dostala bílá sanita a módní metro dlaždičky.

Umakartové jádro s pevně přimontovaným umyvadlem vedle smaltované vany – tuhle panelákovou krásu známe asi všichni. Malé prostory se naštěstí dnes dají řešit i jinak. Podívejte se, jak si s nimi poradil mladý pár s pomocí designérky Romany.

Olga Procházková | 3. 09. 2019

Plán zněl jasně: byl srpen, když se mladý pár konečně pustil do dlouho plánované rekonstrukce a slíbili si, že maximálně do Vánoc už budou bydlet v novém. Výběr podlah však stěhování do bytu po Josefových rodičích oddálil až na konec ledna. I tak byli manželé spokojení, protože na bydlení v modřanském paneláku nikdo nesáhl více než třicet let a bylo třeba je přestavět od základů. Výsledek za to zpoždění stál. Kvůli napojení na společné stoupačky v domě a složité domluvě s družstvem designérka Romana Vyhnánková zachovala dispozici místností, kompletně však odstranila umakartové jádro a upravila vše od elektrických, vodních a odpadních rozvodů i sádrokartonových stropů přes vyzdění stěn a vylití podlah až po celkové vybavení.

Galerie: Proměna umakartové koupelny
Mohlo by se vám líbit

S nádechem retra

Základem koupelny a toalety se staly jednoduché metro dlaždičky se zkosenými hranami, doplněné neutrální litou podlahou v béžovém odstínu, která zmírnila ostrý kontrast černobílé a pomohla prostoru dodat nádech retra, které je majitelům velmi blízké. Prvky retra tak uvidíte třeba ve stylizovaném nápisu, oblé bílé sanitě nebo chromované baterii. Protože je koupelna opravdu maličká a v paneláku nikdy není chladno, místo topení si tu manželé vystačí jen s černým žebříkem a kvůli koupání malého Josífka pouze s šedým závěsem namísto zástěny. 

Mohlo by se vám líbit