Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Designér Marcel Wanders uměleckému světu navrací dotek lidskosti

Info ikona
Nizozemský designér Marcel Wanders se snaží designu a uměleckému světu navrátit dotek lidskosti

The New Classic je název nové koupelnové řady společnosti Laufen. Návrhář Marcel Wanders se zabýval reinterpretací klasických stylů pomocí tenkostěnné keramiky. Právě SaphirKeramik, kterou společnost Laufen vyvinula a která je jednou z nejpůsobivějších koupelnových inovací posledních let, umožnila vytvořit ladné linie a tenké pevné hrany, které působí skvěle v jakémkoli interiéru.

Promotion | 3. 09. 2020

Společnost Laufen nyní pracuje už se čtvrtou generací materiálu SaphirKeramik, která představuje zcela nové možnosti, je o poznání tvrdší a má vyšší pevnost v ohybu. Laufen proto dokáže vyrábět tenčí keramické objekty, což snižuje hmotnost produktů a také spotřebu surovin a energie. Vznikají také nové nápady, které jsou s běžnou keramikou nemyslitelné. SaphirKeramik je revolučním výsledkem několikaletého důkladného výzkumu; dvakrát pevnější, ekologičtější a tenčí než běžná keramika. 

Info ikona
Nizozemský designér Marcel Wanders se snaží designu a uměleckému světu navrátit dotek lidskosti

SaphirKeramik: revoluční tenkostěnná keramika

Každý kus z kolekce The New Classic spojuje talent designéra a jeho kreativitu se špičkovými materiály. Řada The New Classic je kompletním koupelnovým řešením. Umyvadla, umyvadlové mísy, stejně jako  toalety, bidet i vana do svých tvarů krásně promítají ladnou linii připomínající šálek na čaj a působí společně velmi jednotně. Velkorysé úložné prostory pak poskytuje nábytek ve třech barevných variantách, v leské bílé, v provedení černěný dub a v šedé traffic. Krásným a výjimečným prvkem, který série nabízí, je dřevěný rám pod umyvadlo. Ten je vyroben z ořechového dřeva a vzdává hold tradiční truhlářské práci.  Kolekci uzavírá řada vodovodních baterií The New Classic, ve kterých nachází Marcel Wanders dokonalou rovnováhu mezi inovativním designem a ztělesněním rozličných životních stylů. Doslova vezme uživatele na cestu do minulosti. Tento všestranný a technologicky vylepšený sortiment pokryje požadavky jakékoliv koupelny. Za pozornost pak stojí keramické koupelnové doplňky počínaje držákem na zubní kartáčky konče velmi elegantním keramickým zrcadlem, v jehož tvaru je opět propsána linie vepsaná do všech produktů. Keramika pak může být v klasickém lesklém provedení, ale také v provedení matném, které může koupelně dodat trochu jinou náladu a harmonii.

Info ikona
www.laufen.cz

Marcel Wanders: Od industrialismu k romantismu

Nizozemský designér Marcel Wanders se snaží designu a uměleckému světu navrátit dotek lidskosti. Ve své tvorbě vzdoruje designovému dogmatu a raději než na technokratická se zaměřuje na holistická řešení. V jeho světě je chlad industrialismu nahrazený poezií, fantazií a romantikou různých časů, které jsou oživené společně v současném okamžiku. Kolekce The New Classic vyhrála iF Design Award 2019 za dokonalou kombinaci estetiky a funkčnosti. Novinky včetně oceněné kolekce a všechny další série značky Laufen si můžete prohlédnout v pražském showroomu Laufen Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova

Info ikona
Nizozemský designér Marcel Wanders se snaží designu a uměleckému světu navrátit dotek lidskosti