Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Mějte opravdu čistý domov bez námahy!

r

Křišťálově čistá okna, perfektně vysáté koberce a podlahy, všude pořádek. Je pro vás tato představa dokonale uklizené domácnosti lákavá? Tak proč si ji nesplnit. Připravili jsme pro vás tipy na pomocníky, se kterými bude váš byt opravdu jako ze škatulky. A bez námahy!

Promotion | 31. 01. 2019

Existuje řada způsobů, jak mít perfektně čistá okna. Staromilci nedají dopustit na kýbl a stěrku. To je sice účinná, ale zároveň velice pracná a zdlouhavá technika. Protipólem této metody jsou robotické čističe oken. Ty se jednoduše přisají k oknu pomocí podtlaku a všechnu práci odvedou za vás. Tento senzační způsob úklidu má však jednu nevýhodu – vysokou cenu těchto robotů. 

My se proto zaměříme na zlatou střední cestu. Tou jsou ruční vysavače oken, nejčastěji zastupované výrobky společnosti Leifheit. Ruční vysavače výrazně zrychlí úklid oken, jejich cena je přitom velice sympatická a práce s nimi snadná. Navlhčeným mopem umyjete okna a případně odstraníte větší nečistoty. Poté už pouze zapnete elektrický odsávač a začnete s ním sklo stírat, podobně jako s běžnou stěrkou. Veškerá znečištěná voda je elektronicky odsávána a končí ve vnitřní nádržce. Pokud zakoupíte ruční vysavač oken v praktickém setu, oceníte také úzkou hubici, která skvěle poslouží pro dočištění okolí rámů a dalších hůře přístupných míst. Všechny části čističe lze navíc umístit na teleskopickou tyč, díky které nebudete mít problém ani s mytím střešních oken.

Elektrický čistič oken Leifheit SET 51016

Elektrický čistič oken Leifheit SET 51016

Po oknech se můžete vrhnout na podlahy. Než ale uchopíte do ruky klasický vysavač, přijde vám vhod parní čistič. Ten totiž pomocí horké páry účinně uvolní a rozpustí i silné nečistoty a poradí si také se sběrem drobného smetí. Ideální je jeho použití na velké plochy nebo tam, kde se běžné vysavače nedostanou – třeba ve spárách mezi dlaždicemi apod. 

Klasické vysavače však i nadále zůstávají nepostradatelným pomocníkem každé domácnosti. Pro rychlý a pohodový úklid je ideální ruční a tyčový vysavač. Nemusíte nic chystat ani montovat, prostě jen vysavač vezmete a přejedete s ním nečistoty. Ve většině případů se jedná o akumulátorové přístroje, nehrozí tak ani zápasení s přívodní šňůrou. Výdrž tyčových vysavačů může přesahovat i 30 minut.

Zleva: parní čistič Rowenta Clean&Steam RY7557WH, tyčový vysavač Rowenta RH6751WO, ruční vysavač ETA Carsha 1424 90000

Zleva: parní čistič Rowenta Clean&Steam RY7557WH, tyčový vysavač Rowenta RH6751WO, ruční vysavač ETA Carsha 1424 90000

Pro důkladné vysávání celého bytu můžete využít sáčkový, bezsáčkový, nebo robotický vysavač. U sáčkových vysavačů jsou hlavní nečistoty zachyceny do sáčku, za ním jsou pak ještě filtry pohlcující jemnější nečistoty. Sáčky mohou být buď jednorázové, nebo na opakované použití, ty jsou však méně hygienické. Další možností je vsadit na bezsáčkové přístroje. U nich odpadá nutnost kupovat sáčky, prachovou nádobu je však potřeba pravidelně čistit a jednou za čas také důkladně vymýt.

Pokud se chcete manuálního vysávání zbavit úplně, jsou tu pro vás robotické vysavače. Ty mohou samostatně vysávat třeba i v době, kdy jste v práci. Po úklidu se navíc samy vrátí do „domečku“, vy se tak nemusíte vůbec o nic starat. No nezní to báječně?

Zleva: sáčkový vysavač ETA Canto II. Animal 3492 90010, bezsáčkový vysavač Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA, robotický vysavač Rowenta RR8043WH

Zleva: sáčkový vysavač ETA Canto II. Animal 3492 90010, bezsáčkový vysavač Rowenta XTrem Power Cyclonic RO6963EA, robotický vysavač Rowenta RR8043WH

A ještě jedna skvělá zpráva! Na www.DATART.cz si všechny tyto pomocníky a jiné produkty v ceně alespoň 500 Kč můžete pořídit až do konce února s DOPRAVOU ZDARMA!