Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nenápadný dům v krajině je kompletně pokrytý přírodním cedrovým obkladem

Info ikona
Nenápadný dům v krajině je kompletně pokrytý přírodním cedrovým obkladem

Cílem architektů ze studia La Shed Architecture bylo vytvořit dům, který dokonale zapadne do krajiny a bude maximálně nenápadný. Exteriér z cedrového dřeva celkovému vyznění zásadně pomohl.

Terezie Benoni | 4. 02. 2022

Tento dům se nachází na velkém pozemku v lese a je zasazen na okraj svahu. Hlavní myšlenkou kanadských architektů ze studia La Shed Architecture bylo postavit moderní nenápadnou stavbu, která okolní přírodu nijak nenaruší a dokonale s ní splyne. Exteriér je kompletně pokryt přírodním bílým cedrovým obkladem, který časem zešedne, takže dům bude ještě nenápadnější. Jednoduchý a protáhlý objem domu je prošpikován perforacemi tvořícími bílé okenní výklenky. Obytná plocha domu je 200 m² a najdeme ho nedaleko Morin-Heights, což je město v regionu Laurentian Mountains v kanadském Quebecu.

Galerie: Nenápadná dřevostavba
Mohlo by se vám líbit

Soukromí i dostatek společných prostor

Centrem domu je kuchyně se dvěma kuchyňskými ostrůvky, které jsou nejen funkční a praktické, ale zároveň vytvářejí přátelskou atmosféru. Z jedné strany na ni navazuje jídelna, na druhé straně je obývací pokoj. Dům lemuje venkovní veranda, na kterou lze variabilně vstupovat francouzskými okny. Levá část domu patří dětem. Mají zde dvě oddělené ložnice, vlastní sociální zázemí, ale také společný prostor, který slouží jako herna s televizí a také část s psacími stoly. Opačná strana patří ložnici rodičů, prostorné pracovně s výhledem do okolní zeleně, nechybí ani soukromá koupelna. Veliké okenní otvory dokonale propojují exteriér s interiérem.

Mohlo by se vám líbit