Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Inaugurace Joea Bidena jako módní přehlídka. Podívejte se, co oblékly političky i celebrity

Info ikona
Inaugurace 2021

Joe Biden se včera oficiálně stal 46. prezidentem Spojených států amerických. Inaugurace se kvůli pandemii zúčastnilo podstatně méně hostů i diváků než v minulých letech. I tak se ovšem jednalo o výjimečnou událost plnou zajímavých outfitů jak přítomných političek, tak zpěvaček Lady Gaga a Jennifer Lopez, které na slavnostním ceremoniálu vystoupily.

Eliška Vrbová | 21. 01. 2021

Nejčastější barvou outfitů zvolených na inauguraci se stala modrá v nejrůznějších odstínech, ale také fialová. Tu oblékly bývalé první dámy Michelle Obama a Hillary Clinton a nově zvolená viceprezidentka Kamala Harris. Ve fialové barvě se ukrývá symbolika spojení amerických národních barev červené a modré a také symbolizuje naději a jednotu, tedy v dnešní době tolik důležité hodnoty.

Kromě outfitů političek však všichni s napětím očekávali, co obleče zpěvačka Lady Gaga, která na slavnostním ceremoniálu zazpívala hymnu Spojených států amerických. Den před inaugurací přidala na svůj Instagram působivou fotku z Kapitolu, kde má na sobě bílý komplet z kolekce Pre-Fall 2021 francouzského módního domu Givenchy.

Mohlo by se vám líbit

Její outfit na samotnou inauguraci byl však ještě symboličtější. Speciálně pro tuto událost ho navrhnul Daniel Roseberry, kreativní ředitel značky Schiaparelli, který působí v Paříži, ale pochází z Texasu. Kombinaci námořnicky modrého sáčka s bohatou červenou sukní doplnil zlatou broží ve tvaru holubice. Ta ve finále dokonale ladila s mikrofonem Lady Gaga.

Outfitem oslnila také zpěvačka Jennifer Lopez. Na jejím Instagramu se v den inaugurace objevila fotka před Kapitolem v outfitu od Chanel se vzorem kohoutí stopy, na samotný ceremoniál však zpěvačka zvolila celobílý komplet doplněný perlami.

Jaké modely byly k vidění na inauguraci Joea Bidena?
Mohlo by se vám líbit