Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Inaugurace Joea Bidena jako módní přehlídka. Podívejte se, co oblékly političky i celebrity

Info ikona
Inaugurace 2021

Joe Biden se včera oficiálně stal 46. prezidentem Spojených států amerických. Inaugurace se kvůli pandemii zúčastnilo podstatně méně hostů i diváků než v minulých letech. I tak se ovšem jednalo o výjimečnou událost plnou zajímavých outfitů jak přítomných političek, tak zpěvaček Lady Gaga a Jennifer Lopez, které na slavnostním ceremoniálu vystoupily.

Eliška Vrbová | 21. 01. 2021

Nejčastější barvou outfitů zvolených na inauguraci se stala modrá v nejrůznějších odstínech, ale také fialová. Tu oblékly bývalé první dámy Michelle Obama a Hillary Clinton a nově zvolená viceprezidentka Kamala Harris. Ve fialové barvě se ukrývá symbolika spojení amerických národních barev červené a modré a také symbolizuje naději a jednotu, tedy v dnešní době tolik důležité hodnoty.

Kromě outfitů političek však všichni s napětím očekávali, co obleče zpěvačka Lady Gaga, která na slavnostním ceremoniálu zazpívala hymnu Spojených států amerických. Den před inaugurací přidala na svůj Instagram působivou fotku z Kapitolu, kde má na sobě bílý komplet z kolekce Pre-Fall 2021 francouzského módního domu Givenchy.

Její outfit na samotnou inauguraci byl však ještě symboličtější. Speciálně pro tuto událost ho navrhnul Daniel Roseberry, kreativní ředitel značky Schiaparelli, který působí v Paříži, ale pochází z Texasu. Kombinaci námořnicky modrého sáčka s bohatou červenou sukní doplnil zlatou broží ve tvaru holubice. Ta ve finále dokonale ladila s mikrofonem Lady Gaga.

Outfitem oslnila také zpěvačka Jennifer Lopez. Na jejím Instagramu se v den inaugurace objevila fotka před Kapitolem v outfitu od Chanel se vzorem kohoutí stopy, na samotný ceremoniál však zpěvačka zvolila celobílý komplet doplněný perlami.