Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Kam se šperky? Do stylové šperkovnice!

Není snad ženy, která by si aspoň čas od času nepověsila na krk nějaký ten řetízek nebo náhrdelník. A jsou ženy, které by se bez svých ‚cetek‘ neobešly vůbec. Ty pak velmi často řeší problém – kam je dávat.

Redakce Marianne | 21. 01. 2014


Pokud patříte k těm, které svoje šperky, náušnice, řetízky, náramky nebo prstýnky pohazují do nějakého šuplíku, pak je načase popřemýšlet o jiném úložišti. I když nejde o zlato nebo stříbro, i bižuterie si zaslouží svoje místo. A to takové, abyste šperky měla pořád na očích, a hlavně je neměla poházené všude po bytě.

6ZI311    6H0249_copy

Šperkovnice byly už před mnoha stovkami let nedílnou ozdobou movitějších domácností. Proslulé byly šperkovnice mistrů z Augsburgu, ale vyráběli je mistři také v Itálii a Orientu. Drobné truhličky sloužily svým majitelům k ukládání nejcennějších šperků, ale také dokumentů. Bývaly často bohatě zdobené, a tak se vlastně samy staly šperkem.

62145              62156

Dnes se šperkovnice moc‚nenosí‘, ale je to škoda. Právě ony mohou být krásným doplňkem vašeho bytu – a navíc budete mít doma konečně ve svých špercích pořádek. Kromě šperků je můžete využít na schovávání drobných cenností nebo do nich dávat pohledy (pokud je ještě od někoho dostáváte).

6PR0320_copy62185
  

Jak se vám líbí naše šperkovnice a stylové věšáčky na šperky? Koupit je můžete na www.almara-shop.cz.

62177_copy62184