Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Kari Traa, jméno mnoha podob

Kari Traa je norskou šampionkou v lyžařských freestylových disciplínách se třemi medailemi z olympiád, ale také tvůrkyní nejúspěšnější dámské sportovní značky, která se nově dostala i na český trh. Značka Kari Traa je výjimečná v tom, že je navržena ženou a pouze pro ženy, proto splňuje ty nejpřísnější dámské požadavky!

redakce8739 | 13. 10. 2014
Propagace značky Kari Traa. Redakce neodpovídá za obsah článku.

Kari Traa jako ikona freestylového lyžování

Příběh půvabné blondýnky začíná ve městě Voss, malém městě zasazeném mezi norskými fjordy a horami, kde se narodila a vyrůstala.

Kari Traa, norská freestylová lyžařka v jízdě v boulích, má na kontě celou sbírku cenných kovů z olympijských her. Nejcennější z nich vybojovala na olympijských hrách v Salt Lake City (2002). O čtyři roky dříve si odvážela bronz z Nagana (1998) a v roce 2006 stříbro z Turína.

Pyšnit se může také titulem mistryně světa, který získala celkem čtyřikrát. V součtu svých sportovních úspěchů dosáhla celkem 37 krát na vítězství světového poháru.


Dámská značka


Kari získala talent nejen pro sport, ale také cit pro design a dar tvořivosti. I během vrcholů lyžařské kariéry si našla čas pro rozvíjení své kreativity. Mezi tréninky a závody začala plést kulichy a čepice pro přátele. Postupem času si přizpůsobovala i vlastní lyžařské oblečení. Její návrhy se staly mezi přáteli a kolegy z celého světa tak populárními, že se zrodila značka Kari Traa.

Dokonce i dnes jsou vzpomínky z dětství, drsná norská příroda a silný smysl pro skandinávské tradice zdrojem inspirace pro design značky. Sportovní oblečení je vytvořené, aby přesně sedělo ženským tvarům a zároveň vyhovovalo požadavkům aktivního, sportovního a dobrodružného stylu života.

snimek4

Od kulichů až ke spodnímu prádlu a zimním bundám…

Značka Kari Traa se postupem času začala rozrůstat. V nabídce už nenajdete jen pletené kulichy a čepice, ale širokou škálu sportovního oblečení, které je navrženo pouze pro ženy!

V současné době Kari Traa zahrnuje kolekce od spodního prádla přes termoprádlo, z něhož mnohé je vyrobeno z přírodního materiálu merino vlny, až po fitness oblečení na cvičení, běh či jinou sportovní aktivitu.


Samozřejmě největší inspirací jí byla samotná jízda v boulích. Proto se značka rozšířila o zimní lyžařské oblečení včetně rukavic. K tradičním kulichům a čepicím přibyly ještě čelenky a různé sportovní doplňky, které jistě všechny ženy ocení.

Velice populární je řada ROSE – vlněné funkční prádlo, které se vyznačuje svým nezaměnitelným designem a řadí se tak mezi nejprodávanější produkty Kari Traa.


 

Rose_KARI_TRAA


Z lifestylové kolekce si ženy oblíbily kabát MOLSTER, který vás chrání i v těch nejnepříznivějších zimních podmínkách, jako je sníh, mráz, vítr i déšť.

Molster-DLEAF_copy

Více informací o kolekci naleznete na karitraa.cz.

Ocenění nejen ze sportu

Pohledná blondýnka přitáhla pozornost, když pózovala téměř nahá v sérii snímků sportovního časopisu Ultrasport v roce 2001. Rok poté ji časopis MANN zvolil nejvíce sexy ženou Norska. Stejný žebříček atraktivity ovládla i v dalších letech (2003 a 2004) a to v Her og Nå a TV 2 Nettavisen.
Vlastní společnost na prodej sportovního oblečení založila v roce 2002 a následně získala mnoho ocenění za unikátní design. V roce 2006 pak vydala autobiografii. Po skončení své aktivní kariéry se začala zabývat náborem mladých lyžařských talentů a podílí se jako organizátorka na Světovém poháru. Spolupracuje s jedním z největších světových festivalů extrémních sportů Ekstremsportveko (Extreme Sports Week), který se koná v její domovské obci Vossu.

Více informací o značce na karitraa.cz a www.norskamoda.cz.

snimek2

snimek3

Související články

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Móda
Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Móda
Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?