Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Udílení cen BAFTA 2021: Okouzlující Phoebe Dynevor i elegán Hugh Grant

Info ikona
 BAFTA

Udílení cen Britské akademie filmového a televizního umění se sice neslo v koronavirovém duchu, avšak o několik hvězdných momentů z virtuálního červeného koberce jsme ochuzeni nebyli. Podívejte se, kdo na této události, která je vnímána jako předzvěst Oscarů, doopravdy zazářil.

Pomalu si zvykáme na to, že se velké společenské události přesunuly do virtuálního prostoru. Jinak tomu nebylo ani u předávání cen BAFTA, během kterého moderátoři s oceněnými umělci komunikovali prostřednictvím videohovoru. Slavnostního večera v londýnském Royal Albert Hall se tak zúčastnili pouze moderátoři a hvězdy, které vyhlašovaly výherce.

Předávání cen BAFTA bohužel nebylo jenom o radosti a úsměvech, ale také o vzpomínce na prince Philipa, který zemřel v pátek 9. dubna. Začátek přenosu začal poctou princi Philipovi, který byl mezi lety 1959 až 1966 prezidentem Britské akademie filmového a televizního umění.

Mohlo by se vám líbit

Nomádská cesta k vítězství

Večer snů zažili tvůrci snímku Země nomádů, který získal hned čtyři ocenění, včetně sošky za nejlepší film. Drama vypráví o šedesátnici Fern (Frances McDormand), která se v bílé dodávce vydá na cestu po Americe. Během svého putování nalézá nejen životní sílu, ale i nové přátele s podobným pohledem na svět. "To, jak zacházíme s našimi starými lidmi, říká hodně o tom, kdo jsme jako společnost, a musíme to dělat lépe," řekla režisérka snímku Chloé Zhao.

(Ne)virtuální červený koberec

I když se 74. ročník udílení BAFTA od předchozích let zásadně lišil, jedno se nezměnilo. Celebrity navzdory domácímu prostředí oblékly velkorysé róby, které jim alespoň na malý moment připomněly atmosféru červeného koberce. Pohodlně se usaďte, přehlídka nejzajímavějších outfitů z online předávání BAFTA právě přichází.

Udílení cen BAFTA 2021
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit