Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Ať žijí devadesátky! Ikonické módní kousky 90. let, které opět vládnou šatníkům

Info ikona
Sex and the city

Zkraťte si čekání na nové díly Sexu ve městě tím, že prohledáte dno své šatní skříně. Hádáme, že tam objevíte ikonické módní kousky z devadesátek, které bez ostychu můžete vynést do společnosti i dnes. Móda devadesátých let totiž hlásí návrat!

Ach, divoká a nespoutaná devadesátá léta. I když atmosféru těchto časů vrátit nelze, můžeme na devadesátky zavzpomínat alespoň prostřednictvím módy. V posledních měsících totiž zdobí výlohy konfekčních značek módní kousky, které až nápadně připomínají devadesátkový styl Naomi Campbell, Jennifer Lopez, Julie Roberts nebo Cindy Crawford.

Ve jménu udržitelnosti ale radíme, abyste v první řadě prohledaly svou šatní skříň. Věříme, že na dně naleznete třeba kožené sako nebo top se špagetovými ramínky, tedy kousky, které jste z nostalgických důvodů nikdy nevytřídila ze svého šatníku. A jaké další devadesátkové kousky zažívají znovuzrození?

Mohlo by se vám líbit

1. Malá kabelka přes rameno

Říká se jí „baguette“ a na módní piedestal se dostala především díky Carrie ze Sexu ve městě. Ano, řeč je o malé kabelce přes rameno, kterou v devadesátých letech nosila každá druhá žena. Aktuálně to ale vypadá, že baguette znovu patří k vyhledávanému typu kabelky, který vypadá skvěle k šatům i kabátu. Pokud ještě svou „bagetku“ nemáte, pak to rychle napravte. Inspiraci můžete načerpat v článku od naší módní redaktorky Elišky Vrbové.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

2. Široké džíny

Už dávno odzvonilo těsným skinny džínám, které vás po celý den tlačily. Naopak, aktuálně se opět o pozornost hlásí oversized džíny s vysokým pasem, mom džíny nebo džíny, které v devadesátých letech nosila Janet Jackson. Nezbývá tedy nic jiného, než dát vale všem upnutým džínám a konečně přivítat pohodlí!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

3. Řetízkové pásky

Pravda, po tomto devadesátkovém trendu se nám příliš nestýskalo. Přesto se sluší říct, že řetízkové pásky jsou zpět! Ano, přesně takové, které zbožňovala Gwen Stefani v dobách největší slávy její kapely No Doubt. Pokud k řetízkovým páskům chováte kladný vztah, sáhněte po modelu s kovovými kroužky, který vyniká v kombinaci s černými kalhoty nebo jednobarevnou sukní.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

4. Kožené sako

Už v úvodu jsme naznačili, že všechno kožené je aktuálně trendy. Pokud bychom ale měli vypíchnout nejdůležitější kožený kousek, který by neměl chybět ve vašem šatníku, pak je to kožené sako, případně kožený kabát. V tomto ohledu se vyplatí, když se po koženém kousku poohlédnete ve vintage obchodech nebo second handech. Ušetříte značnou část peněz, a navíc vdechnete kousku druhý život.

Mohlo by se vám líbit

5. Top se špagetovými ramínky

Poučily jsme se z devadesátkových chyb, a tak slibujeme, že tentokrát si k topům se špagetovými ramínky nebudeme brát podprsenku s průhlednými ramínky. Jedině tak povýšíme tento ikonický devadesátkový kousek na novou úroveň. A pokud nevíte, jak takový top kombinovat, stačí, když ho doplníte o široké džíny nebo flanelovou košili.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

6. Korzety

Sarah Jessica Parker je v devadesátých letech nosila takřka ke všemu. Korzety jednoduše byly nedílnou součástí její garderoby, a tak je jenom otázkou času, kdy tento kousek znovuovládne naše outfity. 

Info ikona
SJP
Mohlo by se vám líbit