Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Ze starého žebříku stylový věšák

Info ikona
Ze starého žebříku stylový věšák

Povaluje se vám na půdě starý žebřík? Poradíme, jak z něj udělat praktický věšák do ložnice, koupelny či předsíně. Jak na elegantní a užitečnou dekoraci?

Terezie Benoni | 8. 01. 2022

Zajímavé a užitečné kousky do interiéru seženete nejen v obchodech s bytovými doplňky. Šetřete raději přírodu, vypravte se do bazaru nebo na bleší trhy a dejte starým předmětům druhou šanci. Možná vás překvapí, jak netradiční doplňky tam objevíte. Pro spoustu starých předmětů lze navíc najít zcela nové využití. Stačí je zrenovovat pomocí nového nátěru. Ze starého dřevěného žebříku tak například budete mít rázem originální věšák na odkládání oblečení.

Jak na to?

Žebřík nejprve kartáčem očistěte od všech nečistot. Dále by jeho povrch měl být odmaštěný, popř. zbavený předchozích nátěrů. Chcete-li u žebříku zachovat jeho přirozený vzhled, natřete ho voskovým olejem, který krásně zvýrazní kresbu dřeva, nežloutne a nezapáchá. Olej aplikujte ve směru vláken dřeva ve 2–3 vrstvách s odstupem 2 hodin. Pokud dáváte přednost barvám nebo chcete žebřík sladit s interiérem, použijte krycí nátěr, který můžete vybírat až z 20 000 barevných odstínů. Barvu natírejte ve 2 vrstvách, mezi kterými nechte odstup alespoň 4 hodiny.

NÁŠ TIP: Nemůžete se rozhodnout mezi voskovým olejem a barevným odstínem? Tak žebřík rozdělte pomocí krycí pásky na dvě části a na každou z nich použijte jiný nátěr.

Galerie: Jak na věšák ze starého žebříku