Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Redakce Marianne testuje: Hydratační péče pro těhotné ženy i novopečené maminky

Info ikona
těhotenství

Těhotenství i období po něm je pro tělo velký zápřah. Pokožka se napíná, posléze smršťuje do původního stavu a to vše během pouhých pár měsíců. Kdy jindy bychom o ni proto měly maximálně pečovat, než v tomto krásném, ale zároveň náročném období.

Promotion | 10. 04. 2023

Naše redaktorka a také čerstvá maminka Karolína Peřinová proto otestovala tři produkty pro maminky od značky alverde NATURKOSMETIK, které pokožku hydratují a chrání před vysušením a striemi. Jak si u ní vedly? 

Věděla jsem, že těhotenství a mateřství jsou období plné změn. Tělo se mění ze dne na den, z šatníku se stává těhotenský, následně pak kojící a psychika je vlivem hormonového koktejlu jako na houpačce. Co mě ale překvapilo, že změnou musela projít i moje kosmetická výbava. Produkty, ať už to byl make-up, či péče o pokožku, mi najednou nevyhovovaly. U některých mi vadila vůně, u jiných jejich syntetické složení. Bylo na čase udělat v koupelně pořádnou revizi a otestovat nové produkty, které mi budou vyhovovat v mé nové životní etapě. 

Hned na úvod na sebe něco prásknu. Co se týče péče o pokožku, byla jsem vždy dost nedůsledná. Ne nadarmo mi naše kosmetická redaktorka říkala, že skončím jako sušenka. Když jsem ale zjistila, že jsem těhotná, moje první kroky v drogerii vedly ke krémům a olejům proti striím. Vím, že z velké části za strie mohou geny, ale chtěla jsem udělat maximum pro to, abych se jim vyhnula. Za celé těhotenství jsem produktů vyzkoušela mnoho, čím větší bylo bříško, tím větší byla spotřeba. Při výběru jsem dbala na to, aby byl krém či olej přírodní, bez zbytečné chemie, a tak jsem vyzkoušela i Mama tělové máslo alverde NATURKOSMETIK s bio slézem. Byla jsem nadšená z jeho konzistence, která je opravdu máslová, zároveň ale na pokožce nemáte pocit mastnoty. Naopak je po nanesení krásně vláčná a hydratovaná. Příjemná je i jeho nevtíravá vůně. Mnoho žen v těhotenství má velmi citlivý čich, tělové máslo jemně voní kombinací slézu, bambuckého másla a arganového oleje. A strie? Ty se žádné neobjevily. 

Info ikona
Produkty

Koncem těhotenství péče o pokožku neskončila a k mému překvapení jsem mazala dál. Po porodu jsem ale z tělového másla přesedlala na Mama tělový olej alverde NATURKOSMETIK. Více mi vyhovoval na masáž bříška, která podporovala zavinutí dělohy. Olej se krásně roztírá, ideální je aplikovat ho na vlhkou kůži. Obsahuje arganový, olivový a marulový olej a opět je zcela přírodní. 

Tuto dvojici jsem během těhotenství i po porodu doplnila Mama krémovým sprchovým gelem alverde NATURKOSMETIK. Je šetrný k citlivé pokožce, hydratuje ji, obsahuje bio slunečnicový olej a stejně jako v předchozích produktech v něm najdete výtažek z divokého slézu, který pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Těhotenství mě naučilo o pokožku pečovat a dopřávat jí tu nejlepší péči. U produktů alverde NATURKOSMETIK mi nejvíce vyhovovalo jejich přírodní složení, příjemná konzistence, která se do pokožky krásně vpila a zanechala ji vláčnou, a v neposlední řadě se mi do paměti zapsala jejich jemná vůně, která mi bude vždy připomínat dny v očekávání i první týdny po porodu. 

Měření