Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

S dětmi na kole po Rakousku: Ty nejkrásnější cyklostezky

Nechcete se během prázdnin omezovat jen na nabídku tuzemských pobytů? Vyrazte na rodinnou dovolenou k našim sousedům. Na kola! Máme pro vás výběr cyklostezek, které hravě zvládnete i s dětmi.

Promotion | 6. 08. 2020

Rakousko je rájem pro malé i velké cyklisty. Důvodem jsou nejen ohleduplní řidiči a atraktivní krajina, ale hlavně tisíce kilometrů perfektně značených cyklostezek vhodných pro trekingová, silniční, horská i elektrická kola! Vydejte se na krásné trasy kolem jezer, vodopádů vinic a historických obcí.

Cyklostezka kolem Neziderského jezera

Start/Cíl

Neusiedl am See

Typ

okružní trasa

Doba jízdy

1–3 dny

Trasa

125 km

Obtížnost

Lehká až střední

Kolem proslulého stepního jezera vede cyklostezka – začátek si zvolíte sami podle sebe. Je dlouhá 125 kilometrů a jelikož je rovinatá, je vhodná pro každého. Ocení ji malé děti, sportovci na horském kole nebo e-bikeři. Cyklostezka kolem Neziderského jezera vede kolem rákosového pásu, vinicemi a kolem historických obcí. V létě se můžete vykoupat v jezeře. Pokud byste si rádi zkrátili cestu, využijte lodní dopravu.

Rakousko cyklostezky
Ochlazení v Neziderském jezeře Foto: Österreich Werbung, Fotograf: Martin Steinthaler (TineFoto)

Taurská cyklostezka

Start

Krimml

Cíl

Pasov (Německo)

Doba jízdy

7 dní

Trasa

310 km

Obtížnost

Lehká

Zde si můžete vybrat ze dvou variant. První varianta je dlouhá 310 kilometrů a jejím výchozím bodem jsou rakouské největší a nejimpozantnější Krimmelské vodopády na okraji národního parku Vysoké Taury, které určitě stojí za návštěvu. Trasa vede podél řek Salzach, Saalach a Inn a kolem měst jako například Salcburk, Lofer, Zell am See nebo Bruck. Trasu doporučujeme zdolávat v 7 etapách. Na jejím konci se dostanete až do německého Pasova.

Varianta číslo 2 je s 270 kilometry o něco kratší okružní trasou, která s malou zajížďkou do Německa vede přes Sůcbursko a lze ji začít v kterémkoli místě. Obě varianty jsou vhodné pro rodiny.

Rakousko cyklostezky
Foto: thecreatingclick.com

E-Bike region Salcburský Saalachtal

Místo

Lofer, St. Martin, Weißbach, Unken

Trasa

485 km, 3 traily, 33 tras

Obtížnost

Lehká až střední

Region horských elektrokol Saalachtal leží v trojúhelníku tří zemí mezi Salcburskem, Tyrolskem a Německem – uprostřed oblasti Pinzgau. V regionu, kde má elektromobilita velký význam, si příjemnou jízdu užijí jak milovníci sjezdů a hledači dobrodružství, tak rodiny s dětmi. Krásné alpské louky, drsné hory a divoké řeky vás budou doprovázet celou dovolenou. Region nabízí 33 tras a 3 traily lehčí a střední obtížnosti. Po trasách se nachází 21 dobíjecích stanic.

Rakousko cyklostezky
Foto: Robert Maybach

Innská cyklostezka

Start

Maloja (Švýcarsko)

Cíl

Pasov (Německo)

Doba jízdy

10–12 dní

Trasa

520 km

Obtížnost

Lehká

Innská cyklostezka vede v délce 520 kilometrů podél řeky Inn a přes tři země: výchozím bodem je region Engadin ve Švýcarsku. Odsud se jede dál do Rakouska a Tyrolska, pak je na řadě německé Bavorsko – cesta končí v Horním Rakousku, kde se Inn vlévá do Dunaje.

Cyklostezka vede po proudu řeky, takže je nenáročná a díky tomu ideální pro rodiny. Pokud je to možné, vyhraďte si na ni 10 až 12 dnů!

Cyklo
Foto: Erwin Haiden