Přejít k hlavnímu obsahu
Rozhovory

Renata Langmannová: „Nechci na sebe rezignovat.“

Info ikona
Renata Langmannová

S manželem Ondřejem Novotným má dvacetiměsíční dceru Medu, o mateřské na plný úvazek se ale u Renaty N. Langmannové (35) rozhodně mluvit nedá. Rozběhlé životní tempo modelky sice trochu zpomalila, ale jako majitelka komunikační agentury s prací po porodu přestat nemohla. Co ji na mateřství překvapilo? S čím se musela vyrovnat a jak vzpomíná na cestování po Africe?

Eliška Vrbová | 14. 05. 2022

Na začátku roku jste s dcerou Medou strávila dva měsíce v Dominikánské republice, kde váš manžel Ondřej Novotný moderoval reality show Survivor. Jaké to bylo?

Původně jsme plánovali, že tam budeme jenom měsíc, nakonec jsme tam ale zůstali dva měsíce a bylo to skvělé, protože v Česku byla zima, tma, ještě tady řádil covid, všichni byli zavření, nikdo se s nikým nepotkával a celkově tady bylo ponuro. Užívaly jsme si s Medou,  že jsme v teple, hlavně jsem ale byla ráda, že jsme byly s Ondřejem a mohly jsme to tentokrát zažívat s ním. On už totiž předtím dělal podobnou show Robinsonův ostrov a byl dva roky po sobě vždycky dva měsíce na Filipínách. To pro mě bylo hodně náročné období – a možná vše­obecně pro náš vztah. Neměl tam signál, takže jsme byli téměř bez kontaktu a nebylo to vůbec příjemné. Když kývl na nabídku od Novy moderovat Survivora, tak jsme se prostě domluvili, že poletíme na podstatnou část s ním.

Překvapilo vás tam něco? 

Já jsem si Dominikánskou republiku naivně představovala trochu jinak. Říkala jsem si, že je to přeci Karibik, takže samá hezká místa. A ona je to přitom pořád spíš taková rozvojová země, je tam spousta chudých lidí, neupravených míst a odpadků. Jsou tam i turistická a krásná místa, ale má to i odvrácenou stranu. Dva měsíce tam pro mě byly tak akorát, žít bych tam nechtěla.

Nebála jste se, jak bude dcera snášet tak odlišné prostředí? 

Přemýšleli jsme nad tím, ale na druhou stranu jsme si říkali, že to pro ni přece jen bude lepší než tady. Tam mohla běhat celý den po zahradě nebo po pláži, zvládala to velmi dobře, děti se všemu strašně rychle přizpůsobí. V podstatě od narození s ní hodně cestujeme, chceme, aby byla zvyklá na tento způsob života.

Byla jste se podívat na natáčení?

Chodily jsme se dívat občas na kmenové rady nebo nějaké hry, ale nebylo to úplně jednoduché, protože...

...celý rozhovor najdete v ČERVENCOVÉ MARIANNE.

Info ikona
Červencová Marianne