Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Horoskopy & Astro

Šance na nový začátek je tu! Novoluní ve znamení Berana vám může změnit život

Info ikona
novoluní

Přichází první jarní novoluní, které nastane konkrétně 21.března 2023 v 18:22 hodin. Vládne mu znamení Beran, které přináší svěží a nezdolnou energii, dodá nám odvahu, ale zároveň může vyvolat nervozitu a tendence dělat ukvapené závěry. Jak nás novoluní může ovlivnit?

Zuzana Heralová | 20. 03. 2023

Vlády se ujme ohnivé znamení Berana, které je prvním ve zvěrokruhu. Charakterizuje ho velká životní energie a touha něco dokázat. Když se odvážní a soutěživí Berani pro něco nadchnou, zpravidla se do toho pustí se vší vervou a pokud je to nepřestane za chvíli bavit, mohou svůj záměr dotáhnout daleko. Umí si stát za tím, co chtějí a umí si to v životě prosadit. Na druhou stranu bývají i pořádně paličatí a hlavně zbrklí. Někdy rychleji konají, než přemýšlejí. A přesně tyto tendence se v průběhu novoluní mohou projevit i u vás.

Přivítejte nový astrologický rok

Březnové novoluní se odehraje pouhý den poté, co Slunce vstoupí do znamení Berana. Zakončí tak své putování ve snových a melancholických Rybách a nastolí začátek jara. Znamená to nejen, že rozkvétají květiny a prodlužují se dny, ale také to, že všichni obracíme list a přijímáme nový astrologický kalendář. Vlastně tedy začíná astrologický nový rok. Astrologie se totiž řídí lunárním kalendářem, nikoliv 365denním gregoriánským, podle něhož se běžně orientuje náš život.

Mohlo by se vám líbit

Jsou tu nové začátky

Novoluní je nejplodnějším dnem lunárního cyklu každého měsíce. Pokud existuje ideální čas pro zahájení něčeho nového, pak je to určitě novoluní! Pomýšlíte nad novou prací? Právě v den novoluní rozešlete životopis. Myslíte už dlouho na někoho? Napište mu a pozvěte ho na rande. Začněte zkrátka s čímkoli, co vás baví. Zapomeňte na to, co se stalo včera. Budoucnost si tvoříte vy sami, tady a teď. Cokoli nyní začnete, začne se projevovat v průběhu příštích šesti měsíců a vyvrcholí úplňkem v Beranu, který nastane 29. září.

Na co si dát pozor

Březnovému novoluní, stejně tak jako Beranům, vládne planeta Mars. Přináší mimo jiné i nervozitu a roztěkanost. Rádi byste všechno zvládli hned a budete mít tendenci přeskakovat z jednoho na druhé. Jedinci se sklony k impulzivnímu jednání se mohou snadno zaplést do hádek a malicherných sporů. Snažte se vybít si energii třeba fyzickými aktivitami, ráno si zameditujte, abyste se trochu zklidnili a naladili sami na sebe. Vyhněte se jakýmkoli invazivním lékařským zákrokům či vyšetření a dávejte si pozor zejména na hlavu, zuby a jazyk. Na tyto části těla má totiž toto novoluní největší vliv.

Mohlo by se vám líbit

Novoluní je ideální čas pro rituály

Pro každé novoluní, které se odehrává v ohnivém znamení, je obzvlášť vhodný rituál s otevřeným ohněm. Stačit vám bude svíčka. Rituál je ve své podstatě úplně jednoduchý. Udělejte si chvilku pro sebe a zapalte si svíčku. Nalaďte se v klidu na své nitro. Pár minut tedy jen seďte, dýchejte a soustřeďte se jen na svůj dech, vše ostatní nechte plynout. Pak začněte intenzivně myslet na něco, co si přejete. Představujte si, že už se to děje. Jako by se vám vaše přání už splnilo. Uvědomte si, jaké máte pocity a nechte se jimi prostoupit. Tento rituál můžete během následujících 2 týdnů - tedy až do úplňku, několikrát zopakovat. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku