Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Adoptuj panenku a zachráníš dítě

Už je to deset let, co poprvé uspořádal UNICEF ČR benefici panenek módních návrhářů a známých osobostí. I letos se můžete této benefiční akce zúčastnit, a to v úterý 26. listopadu od 19 hodin v Českém muzeu hudby.

Redakce Marianne | 19. 11. 2013


Benefiční aukce panenek je součástí dlouhodobého projektu UNICEF ČR, jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětové očkovací kampaně UNICEF za použití symbolu, který znají všechny děti i dospělí – panenky. Panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně v rozvojových zemích proočkováno proti šesti smrtelným dětským nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza a dětská obrna), a může ji podle určeného střihu vyrobit v podstatě každý.

Screen_shot_2013-11-15_at_9.32.41

Od roku 2002, kdy byl projekt Panenka v České republice zahájen, již lidé vyrobili na třicet tisíc panenek. UNICEF pak tyto panenky prodává – nabízí k symbolické adopci – za částku 600 Kč, která odpovídá nákladům na proočkování jednoho dítěte proti šesti hlavním smrtelným dětským nemocem.

Screen_shot_2013-11-15_at_9.32.59

Kdo letos panenky vytváří?

Patronkou benefičních aukcí panenek je oděvní designérka Liběna Rochová, kromě níž každoročně panenky pro benefici připravují i herečka Dagmar Havlová, Jitka Čvančarová, Květa Fialová, zpěvačka Heidi Janků, fotograf Robert Vano, režisér Jan Hřebejk, spisovatel a vyslanec dobré vůle UNICEF Michal Viewegh, moderátor Karel Voříšek, spisovatelka Bára Nesvadbová, dabérka Valérie Zawadská, herečka Tereza Herz, designér Vladimír Staněk a řada dalších.