Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Legendární kalendář Campari odhalil svou tvář

Pokud si libujete v originálních kalendářích, pak vás určitě nadchne kalendář Campari pro rok 2014. Jeho tváří se stala hollywoodská herečka Uma Thurman, která se na dvanácti fotografiích stává aktérkou největších světových oslav a festivalů.

Redakce Marianne | 21. 11. 2013


V čem je tento kalendář unikátní? Od oslav jara v Pekingu, což je největší čínský festival, po svátek květů Hanami v Japonsku či příchod legendárního letního slunovratu v Anglii až po karnevalové veselí v Brazílii – to všechno můžete zažít prostřednictvím fotografií, a přenést se tak do míst, kde se oslavy a svátky odehrávají.

Screen_shot_2013-11-18_at_16.21.01

A Uma Thurman na nich září jako hvězda v šatech od Versaceho či Stelly McCartney. Šperky, které má na sobě, zase vytvořil známý výrobce šperků, značka Chopard. Ona sama považuje kalendář za umělecké dílo, které zachycuje pozitivní energii a radost, kterou lidé na celém světě při oslavách všeho druhu zažívají.

Screen_shot_2013-11-18_at_16.21.33

Kalendář nafotil fotograf Koto Bolofo a podařilo se mu naprosto perfektně zachytit atmosféru největších světových oslav. Narodil se v Jihoafrické republice, ale vyrůstal ve Velké Británii a v současnosti působí jako módní fotograf ve Francii. Proslavil se svými portrétními i módními fotografiemi. Do focení kalendáře promítl i své vlastní prožitky. Kalendář Campari je rok od roku stále vyhledávanější sběratelskou raritou – každoročně vychází v limitované edici v pouhých 9999 kusů.