Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Proč netrávit čas v kuchyni?

Doba je jiná, než byla před několika desítkami let. Ženy jsou dnes rovnocennými partnerkami mužů v kariérním životě a již zdaleka nemají čas na to, aby doma poklízely, denně vařily a byly perfektní manželkou a matkou zároveň. Na úklid jsou tu pomocnice v domácnosti a na jídlo rozvozové služby. Že jste nikdy nic z toho nevyzkoušela? Čas od času si dopřejte chvilku pro sebe a nechte nakupování a vaření na někom jiném.

Redakce Marianne | 11. 11. 2013


Důvod č. 1: Nemusíte mýt nádobí a uklízet kuchyň

Asi to znáte. Jídlo se dovaří, všechno se sní a vy pak musíte poklidit zbytky, protože to nikdo jiný za vás neudělá. Samozřejmě proti tomu můžete namítnout, že o teplé jídlo nechcete manžela ani děti připravit. Ovšem můžete na to jít šalamounsky. Objednejte si jídlo u některé z rozvozových služeb, které vám dovezou večeři i do hodiny. Nebudete se s rodinou dohadovat, co k večeři připravit, každý si může v nabídce rozvozů vybrat podle svého gusta. Jediné, co vás čeká na konci, je vyhodit obaly od jídla do koše.

Důvod č. 2: Když jídlo připálíte, nikdo vám peníze nevrátí

Vaření někdy funguje skvěle jako odreagování od práce, ale ne v případě, když se vám dílo nepodaří. Polévku přesolíte, maso připálíte, těstoviny převaříte nebo zkrátka rodině nepřijde vaše pochoutka k chuti. Co dělat? Jídlo buď se sebezapřením sníte, anebo ho dáte psovi. V horším případě jídlo vyhodíte. Takovým situacím se vyhnete, když si jídlo objednáte domů. V rámci garance spokojenosti, kterou lze například uplatnit u DameJidlo.cz, vám může rozvozová služba nepovedené jídlo kompenzovat vrácením peněz.

Důvod č. 3: Můžete věnovat více času rodině

Nejcennější čas je čas strávený s rodinou. Ve stáří jistě nebudete vzpomínat na to, jak jste lítala mezi plotnou, dětmi a zároveň vyřizovala pracovní telefonáty či trávila na nákupech potravin řadu hodin. Hrajte si se svými dětmi a dejte prostor i manželovi, který jistě nestojí o pouhou hospodyni, ale především o ženu a milenku, která mu dokáže naslouchat.

Důvod č. 4: Získáte více volných chvil i pro sebe

Rozvíjejte svoje zájmy, relaxujte po práci nebo navštěvujte svoje přátele. Udělejte něco pro sebe. Nejste přece otrokem ostatních. Zušlechťujte svého ducha v divadle či na hodinách cizího jazyka anebo si hýčkejte tělo na józe a masážích. Až přijdete domů, může být už jídlo připraveno na stole, a to od odborníků, kteří to v restauracích rozhodně nešidí.

Důvod č. 5: Nemusíte shánět speciální ingredience

Je váš manžel vybíravý? Pokud potřebujete nakládaný zázvor, pastu wasabi nebo jiné pochutiny a v okolí domova žádné exotičtější obchůdky nemáte, příprava jídla vám vezme hodně energie. Specialita jednou za čas není nic špatného, ale jakmile je to na denním pořádku, zbytečně vás to vyčerpá. Když má někdo z rodiny speciální chutě a přání, může si objednat dle vlastní chuti prostřednictvím rozvozové služby. Například DameJidlo.cz má v hledáčku japonské, indické, čínské, italské i české restaurace. Ušetříte energii i čas a strávíte jej příjemněji v rodinném kruhu, a ne u rozpáleného sporáku. Koneckonců některá jídla člověk doma sám nezvládne tak dobře jako šéfkuchař, který se gastronomii věnuje celý život.

Více informací najdete na: http://www.damejidlo.cz/

Související články

Psychologie
Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Tradice
Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním