Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Žiju single – no a co?

Prý jsou vdané ženy spokojenější a zdravější. Ovšem je to pravda? Nejrůznější studie sice ukazují, že manželství působí jako ochrana před onemocněním srdce, depresemi a dalšími zdravotními problémy, ale ne všechna manželství jsou dobrá, tudíž ochrannou funkci neplní. Spokojená single žena je na tom lépe než vdaná a nespokojená.

Redakce Marianne | 20. 11. 2013

Nepodléhejte tedy panice, že nemáte partnera, a pokud jste se rozhodla pro single život dobrovolně, pak si ho užívejte a vykašlete se na to, co vám říkají vdané kamarádky nebo maminka. Tento způsob života má totiž rovněž svá pozitiva. To ostatně potvrzuje i psycholožka Jitka Nesnídalová. „Člověk, který se rozhodne jít cestou single, se nemusí nikomu zodpovídat za svůj život a žije si podle svého vlastího gusta.“ Možná máte čas od času pocit smutku, ale jakmile přijmete svou situaci, budete v pohodě. Vychutnejte si nezávislost co nejvíc.

Výhody života bez partnera

Svoboda

Život single představuje svobodu, život podle sebe sama – a to jej činí tak atraktivním pro mnoho lidí, nejen mladých. Jde nejen o možnost poznávat nové lidi, komunikovat svobodně na sociálních sítích, flirtovat, ale i o vnitřní svobodu. Žijete-li single, máte čas na osobní růst, můžete navštěvovat desítky kurzů a soustředit se na svou kariéru. Můžete cokoli – bez toho, aniž byste musela dělat kompromisy.

Ušetříte peníze

Mít přítele nebo manžela může být drahé. Obvykle se totiž vaše vydělané peníze stávají součástí společného rodinného rozpočtu. Když žijete sama, můžete svoje peníze investovat, do čeho chcete – můžete jet na dovolenou podle svých představ, můžete si koupit drahý kabát nebo boty, chodit pravidelně do fitka a koupit si to, co se vám líbí, a nediskutovat o tom se svou polovičkou.

Více času pro přátele

Je jasné, že když žijete ve vztahu, musíte holt svůj čas dělit mezi partnera a rodinu a mezi přátele a své koníčky. Jen těžko si můžete jako vdaná nebo zadaná dovolit chodit každý večer s kamarádkami na vínko nebo si jít zatancovat. Jako single nejste na nikoho vázaná a můžete být se svými přáteli, kdykoli se vám zachce.

Méně stresu a hádek

To je pravděpodobně nejlepší výhoda života bez partnera. Nemusíte řešit konflikty, nemusíte se starat o další osoby v rodině, neřešíte případné nevěry, žárlivost, nemáte důvod k hádkám, které provázejí každý vztah, ať chcete, nebo ne. Žijete sama, což vám umožňuje zaměřit se na nejdůležitější osobu ve svém okolí – sama na sebe.

I celebrity žijí single

Život bez partnera není nic neobvyklého ani mezi slavnými osobnostmi – podívejte se do naší galerie, které známé celebrity žily a žijí samy. Některé se nevdaly za celý svůj život, jiné k single životu byly ‚donuceny‘ okolnostmi. Přesto si nestěžují.

Sandra Bullock (49)

Screen_shot_2013-11-18_at_14.09.28

Téměř padesátiletá herečka žije pořád sama. Vdaná sice byla, ale manžel ji podváděl, a tak mu dala vale. Momentálně žije s adoptovaným dvouletým synem a nevypadá to, že by se hrnula do dalšího vztahu. Jak říká, díky němu je její život radostnější i bez chlapa.

Diane Keaton (67)

Diane-Keaton

Uznávaná americká herečka, držitelka Oscara i Zlatého glóbu, měla spousty mužů, ale nikdy se nevdala. Randila s Al Pacinem, Jackem Nicholsonem, žila s Warenem Beattym i Woody Allenem. Přesto ji manželství nelákalo a před pár lety dokonce prohlásila, že single život je nádherný.

Cameron Diaz (41)

cameron-diaz-pour-la-victoire-1

I ona randila v Hollywoodu s kdekým, ale svatba ani společný život se nekonaly. V jednom rozhovoru řekla, že pěstování vztahů podle starých tradic je vlastně přežitek. Možná by ale mluvila jinak, kdyby jí Matt Dillon nebo Justin Timberlake, se kterými chodila, požádali o ruku.

Sheryl Crow (51)

Sheryl-Crow_Shray-Amin-Pblcty-3

Poprocková zpěvačka, jejímž milencem byl například Lance Armstrong, je i po padesátce sama. I když právě ona se zřejmě vdávat chtěla – americký cyklista Armstrong se s ní (prý) totiž rozešel právě proto, že chtěla svatbu a děti, a on se na to ještě necítil.

Winona Ryder (42)

Winona-Ryder-Pictures141

Její největší životní láskou asi byl a bude Johnny Depp, jenže když s ním chodila, bylo jí teprve devatenáct. Zatím se ještě nevdala, a jak sama říká, zřejmě to bude proto, že má na manželství veliké nároky, které jen tak někdo nesplní. A tak to vypadá, že je odkázaná na život single.

Kylie Minogue (45)

Kylie-Minogue-2013

Australská zpěvačka se po pěti letech rozešla se španělským modelem Andresem. Údajně na sebe neměli moc času. Když s ním ale byla, několikrát prohlásila, že prý touží po manželství – a to mnohem víc než po dítěti. Dočká se?

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie