Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Bílý rustikální domek, kde bystě chtěli zapomenout na všední starosti

Info ikona
Bílý rustikální domek, kde bystě chtěli zapomenout na všední starosti

Designéři Dave Coote a Atlanta Bartlett vytvořili dokonalou chatku, která je ztělesněním britské elegance, odpočinku a venkovské pohody. Nechte se inspirovat, jak se dá jednoduše vyčarovat místo, kde zapomenete na všední starosti.

Terezie Benoni | 10. 07. 2022

Kouzelnou chatku najdeme v britské oblasti Kent rozkládající se na jihovýchodě Anglie na pravém břehu řeky Temže na poloostrově při pobřeží Severního moře a kanálu La Manche. Skrytá uprostřed vzrostlé trávy, s vířivkou mezi květinovými záhony a bylinkami, stojí chata zvaná Romney Marsh. Designéři Dave Coote a Atlanta Bartlett se rozhodli nedaleko svého domova postavit útočiště uprostřed přírody, které přivítá s otevřenou náručí hosty, kteří zde načerpají chybějící síly. Interiér jejich záměr dokonale odpovídá. Romanticky laděná chatka zažene veškeré každodenní starosti.

Poklady z blešáků a luxusní látky

Základem této jednoduché dřevostavby je pečlivě vybraný nábytek, některý zhotovený na míru, jiný pořízený na bleších trzích. Vše doplňuje kvalitní britský textil a dekorace typické pro anglický venkov. Domek není nikterak velký a ze všech stran je vizuálně propojený s okolní přírodou. Vejít do zahrady můžete hned z několika dveří. Na kuchyň propojenou s obývací částí navazuje zimní terasa s posezením, kterou oceníte za deštivých dnů. Odtud je možné vstoupit do zahrady s vířivkou a dalším zastřešeným posezením. Na opačné straně domku je romantická ložnice, ve které nechybí volně stojící vana. Také z ní vedou dveře rovnou do zahrady. Domek lemovaný bílým plotem je splněným snem každé romantické duše.

 

Zdroj informací: Dave Coote a Atlanta Bartlett, Unique Homestays