Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Kouzelnou chalupu postavila jako vzpomínku na zesnulého manžela

Info ikona
 Novostavba roubenky U Ceďora

Vysněné místo, vysněná chalupa. Osud tomu ale chtěl jinak a manžel Vlaďky Mackové se už finálního dokončení nedožil. Na jeho počest roubenku pojmenovali jeho přezdívkou z mládí. Víteje v Chalupě U Ceďora.

Terezie Benoni | 4. 03. 2023

Toužili po návratu k životu, tak jak byl za starých časů. Proto se pustili do budování chaloupky na svém oblíbeném místě, které mají spjaté s krásnými vzpomínkami a prázdninovou atmosférou. Vlaďka Macková (40 let) má dvě dcery Marušku (10let) a Elišku (13let). Společně žijí ve městě Opočně, kde se narodila a vyrůstala. V roce 2014 jí vážně onemocněl její manžel a po dvou měsících ve svých pouhých 37 letech zemřel. Nyní žije se svým partnerem, který je rodinný dlouholetý přítel a který všem v nelehké době velmi pomohl. Spolu dokončili vysněný projekt jejího manžela. 


Kde chalupu najdeme?

Chalupa se nachází v klidném místě broumovského výběžku u obce Velké Petrovice - Petrovičky. Nedaleko odtud jsou krásné Adršpašsko-teplické skály.

Proč právě toto místo?

Od ranného mládí byl můj manžel zamilovaný do místa, které navštěvoval díky skautským táborům. Každý rok se staví na louce v Maršově nad Metují a Maršov je 4 km od Petroviček. Tento tábor společně s opočenskými skauty každý rok pro naše děti stavíme i nyní. Když jsme hledali vhodný pozemek, našel se jeden známý, který vlastnil pozemky na Petrovičkách. Prodal nám pozemek pro naši roubenku, kterou jsme s manželem a dalšími řemeslníky postavili. V této “mé” roubence trávím s dětmi a partnerem veškerý volný čas a partner tam žije trvale. A jelikož nás toto místo uchvátilo svým umístěním, klidem a nádhernou přírodou zakoupili jsme ještě jeden pozemek “sad” v Petrovičkách, kde nyní stojí Chalupa U Ceďora.

Galerie: Novostavba roubenky U Ceďora
Mohlo by se vám líbit

Bílý rustikální domek, kde bystě chtěli zapomenout na všední starosti

Designéři Dave Coote a Atlanta Bartlett vytvořili dokonalou chatku, která je ztělesněním britské elegance, odpočinku a venkovské pohody. Nechte se inspirovat, jak se dá jednoduše vyčarovat místo, kde zapomenete na všední starosti.
marianne.cz

Jak byla celá stavba náročná?

Chalupa U Ceďora je novostavbou a byla dostavěna roku 2015. Nápad vybudovat roubenku, kterou bychom mohli pronajímat se zrodil v hlavě mého manžela, který dlouho neváhal a s nadšením se pustil do zařizování všeho, co je pro stavbu takového objektu třeba. Stavební práce jsme zahájili v roce 2013. O rok později, v roce 2014, byla hotová hrubá stavba a my pomalu plánovali vybavení interiérů. Bohužel o prázdninách můj manžel vážně onemocněl a po dvou měsících zemřel. Avšak s pomocí rodiny a blízkých přátel jsem stavbu dokončila. Náš sen se stal skutečností a od 1.1. 2016 jsem mohla přivítat první návštěvníky. Tato chalupa je věnována mému manželovi. Nese pro mnohé tajemné jméno U Ceďora.  Můj manžel se jmenoval Jakub. Všichni přátelé a kamarádi mu však neřekli jinak než Ceďor a pod touto přezdívkou jsem ho poznala i já, když jsme se seznámili. V tom tkví tajemství originálního a nezvyklého jména chalupa.

Info ikona
 Novostavba roubenky U Ceďora
Mohlo by se vám líbit

Světlé skandinávské bydlení módní návrhářky Aylin Koenig

Úspěšná podnikatelka žije se svým mužem v Hamburku. Jak sama říká, domov je pro ni útočištěm, kde relaxuje, ráda přivítá své přátelé a užívá si svobodu. Nechte se inspirovat interiérem, který je plný světlých tónů a vytříbeného designu.
marianne.cz

Proč jste se rozhodli právě pro roubenou chalupu?

Vždy jsme snili o roubence, o návratu bydlení jako za starých časů, ale samozřejmě s moderními vymoženostmi. Jak na mé chaloupce, tak U Ceďora naleznete spousty starých věcí, které již něco pamatují. Postupně chceme dát celé roubence tento nádech a zároveň chceme aby se tam hosté cítili komfortně a útulně.

Jak je chaloupka vytápěná?

Chalupa je centrálně vytápěna tepelným čerpadlem a jako doplněk, pro atmosféru jsou ve světnici postavená kachlová kamna s ležením.

Slouží pouze k pronájmu, nebo tam jezdíte také vy?

Chalupa slouží pouze k pronájmu. Já na ni dohlížím o kousek dál ze své chaloupky se svoji rodinou.

Info ikona
 Novostavba roubenky U Ceďora
Mohlo by se vám líbit

Lahůdka pro milovníky švédského rustikálního stylu

Jestli patříte mezi milovníky knih švédské spisovatelky Astrid Lindgren a při jejich četbě jste si představovali, jak jejich hrdinové bydlí, zveme vás na návštěvu. Domek, typický pro severský venkov, vypadá po staletí pořád stejně a nic se nemění ani na jeho útulnosti.
marianne.cz
Zdroj článku