Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Skandinávský interiér v šumavské Sušici

Info ikona
Skandinávské bydlení v šumavské Sušici

Martina Bublíková žije s rodinou v domě, který postavil její tchán s tchýní. Interiér zařídil Martinin manžel, který pracuje jako truhlář. Proč si tolik zamilovali právě severský styl bydlení?

Terezie Benoni | 14. 10. 2022

„Máme rodinný dům v Sušici na okraji náměstí v takové malé až vesnické uličce. Jsme kousek od centra a téměř ani nevíme, že tu panuje ruch města. Sušice je brána Šumavy a je velmi krásná. Bydlíme v domě s mou rodinou a manželovými rodiči, kteří mají svou bytovou jednotku. Dole v přízemí je rodinný obchůdek sklenářství,“ popisuje Martina. Její manžel je truhlář, takže interiér zařídili z jeho dílny, zatímco většinu dekorací vyrábí Martina se svou sedmiletou dcerkou. Rodina si před pár lety přestavěla první patro v rodinném domě. „Na jižní straně bydlíme my a na severní straně manželovi rodiče. Nad námi je obytný prostor z bývalé půdy, tam má náš osmnáctiletý syn své království a vychází se z pokoje na úzký dlouhý balkón. Vše jsme si dělali sami s pomocí tchána,“ pochvaluje si Martina.

Galerie: Sušický útulný interiér

Rekonstrukce od podlahy

V domě bydlí 11 let a za tu dobu prošel interiér radikální proměnou. Vše ale společnými silami manželé zvládli. „Od začátku jsem tíhla ke skandinávskému stylu bydlení, ale celý proces se nesl v duchu „pokus - omyl“. Vždycky jsem měla touhu bydlet krásně, mám ráda pořádek a čistotu. Prošla jsem si v životě i barevným obdobím v interiéru, ale to už mám za sebou. Tíhnu k světlým tonům a přírodním doplňkům. V tom se cítím velmi dobře,“ vypráví Martina. „Ráda mám doma kousek přírody. Doplňky do interiéru pořizuji podle intuice. Určitě si nekupuji blbosti a raději si našetřím na dražší věc, ze které mám radost i několik let. Nadchlo mě například Eames Chair od VITRY nebo konferenční stolek od MENU. Mám své oblíbené obchůdky jako je Milky.cz, Bellarose, Marek Obadal, Studio Deconcept, Lala Design, ale i zahraniční Finnish Design Shop apod.  Spoustu dekorací si ale umím vyrobit sama, a tak dost často s dcerkou vyrábíme. Doma bych chtěla do budoucna předělat koupelnu, ta současná má už něco za sebou. Chci vyměnit vanu za sprchový kout. Netrpělivě čekám na novou sedací soupravu, kterou mám objednanou z Německa, ale už od října nám neustále posouvají termín dodání. Tak snad už brzy dorazí.“

Zdroj článku