Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Vila skladatele Karla Svobody navržená známým architektem Josefem Fantou je opět k mání

Info ikona
Vila skladatele Karla Svobody navržená známým architektem Josefem Fantou je opět k mání

Rodinný dům z roku 1903 byl navržený ve stylu anglické secese pro významnou českou spisovatelku. Jedna z nejhodnotnějších jevanských vil je obklopená rozsáhlým pozemkem, který zakončuje břeh rybníka.

Terezie Benoni | 2. 02. 2023

Autorem jedinečné stavby je architekt Josef Fanta, který je podepsaný také pod návrhem budovy pražského Hlavního nádraží. Jedinečná stavba se opět objevila v nabídce realitních kanceláří a rozhodně stojí za pozornost. Nachází se na rozsáhlém pozemku (3899 m2) se vzrostlou zelení, kde si na březích soustavy jevanských rybníků, v atraktivní lokalitě chráněné krajinné oblasti svá letní sídla v minulosti stavěly významné osobnosti podnikatelského, politického i uměleckého světa.

Galerie: Vila Karla Svobody
Mohlo by se vám líbit

Nechybí bazén ani dům pro hosty

Vila je dispozičně rozdělená do dvou pater, které mají dohromady obytnou plochu 258 m2. Přízemí dominuje společenská místnost s krbem, jídelní kout, vstup přes zimní zahradu na terasu, na níž navazuje okouzlující zahrada. Dále je zde obývací pokoj, samostatná prostorná kuchyně, koupelna, toaleta a prádelna. V patře se nacházejí dvě ložnice a koupelna se šatnou. Dům je částečně podsklepen, suterén je využit pro technické zázemí. Na pozemku stojí další budova s vnitřním bazénem a samostatný prostorný dům pro hosty včetně potřebného zázemí. Mimořádně prostorná a okouzlující zahrada s altánem poskytuje dokonalé soukromí a navazuje mimořádný pocit ničím nerušeného prostředí a intimity.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku