Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Zrekonstruovaný starý statek je provoněný sušenými květinami

Info ikona
Na skok v německém statku

V malé vesnici nedaleko Berlína žije Katrin se svým manželem a početnou zvířecí smečkou. Podařilo se jim citlivým způsobem zrekonstruovat starý statek, který znovu probudili k životu.

Terezie Benoni | 15. 05. 2022

V německém Brandenburgu žije Katrin Scharl. „Jsem čtyřicátnice žijící v malé vesnici nedaleko Berlína, spolu s mým manželem, našimi psy Ludwigem a Brunem, čtyřmi kočkami, Marlene, Lulu, Emmou a Lutzem a několika kuřaty. Miluji interiérový design, běhání, zahradničení, pečení chleba a hlavně zvířata,“ říká o sobě Katrin, o které doplníme, že má vytříbený vkus a smysl pro detail. Přesně tyto vlastnosti jsou patrné na každém kroku jejich krásného domova. Kromě samotné rekonstrukce staré budovy kolem domu  manželé vybudovali také velikou zahradu, která je celoročně zásobí ovocem i zeleninou a především květinami, které Katrin s láskou suší, vyrábí z nich kouzelné dekorace nebo věnce.

Galerie: Na skok v německém statku
Mohlo by se vám líbit

Velkorysé společné prostory

Statek má klasické dispozice. Středová část dřív sloužila jako prostorná chodba, která dělila obytnou část od hospodářské. Dnes je tu uvítací hala. Napravo je jídelna zařízená v jednoduchém rustikálním skandinávském stylu. Jsou tu kamna na dřevo a vždy útulná atmosféra. Nalevo je pak pohodlný obývací pokoj a pak veliká kuchyně. Interiéru vládne dřevo. Původní dřevěné podlahy se podařilo z velké části repasovat. Dřevěná prkna stačilo zbrousit, některá bylo nutné znovu vyměnit. V kuchyni jsou prkna natřená bílým a béžovým lakem v šachovnicovém vzoru. S přírodním dřevěným dekorem dokonale ladí šedomodrá výmalba stěn. Interiér s vysokými stropy je tak útulný a harmonický. Jednu z kuchyňských stěn zdobí ikonická skandinávská tapeta William Morris. V podkroví je veliká ložnice, která má otevřené krovy až do štítu a pracovna Katrin, která je plná voňavých sušených květin.

Zdroj informací: Katrin Scharl, ludwigshof-spreewald.de

Mohlo by se vám líbit