Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 tipů na zimní čtení podle Veroniky Lechnerové

Info ikona
Kniha

Dlouhé zimní večery přímo vybízí ke klidnému odpočinku s dobrou knihou. Jak si ale z aktuálního a nepřeberného množství knížek vybrat tu, která vás skutečně zaujme? Mám pro vás hned několik tipů na čtení, u kterého se pobavíte, zamyslíte, nebo nasajete příjemnou hygge atmosféru.

Chata ve Švýcarsku od Julie Caplinové

Chata ve Švýcarsku patří aktuálně k nejpopulárnějším a nejčtenějším knihám. Ještě aby ne. Její obálka doslova vzývá k tomu, schoulit se pod deku, uvařit si horkou čokoládu a začíst se do romantického příběhu odehrávajícího se, jak už název praví, ve Švýcarsku.

Autorkou knihy je Julie Caplinová, která stojí za tituly Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži nebo Hotýlek na Islandu. Její knihy jsou sice částečně stereotypní, protože vždy přináší příběh točící se kolem jídla, dezertů a lásky, ale zároveň se jedná o příjemné oddechové čtení. A Chata ve Švýcarsku rozhodně není výjimkou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nespoutaná od Glennon Doyle

Pokud hledáte motivační knihu založenou na skutečných událostech, která vás pobaví i nakopne, pak je Nespoutaná tou nejlepší možnou volbou. Autorkou knihy je Glennon Doyle, která je nejen spisovatelkou, ale i aktivistkou a přední myslitelkou.

V knize Glennon vypráví svůj životní příběh, popisuje závislost na alkoholu i zkušenost s bulimií. Podrobně se také věnuje rozpadu svého manželství a chvílím, kdy se zamilovala do ženy. Cílem knihy je přimět ženy opustit klece, které si samy vystavěly, a vrhnout se do života jako divoké šelmy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Prokletý kraj od Michaely Klevisové

Prokletý kraj je knihou, která se přesně hodí do chladného a sychravého zimního počasí. Děj je totiž částečně zahalen tajemstvím a dalo by se říct, že knížka má lehce duchařský závan. Příběh se odehrává v malé vesničce s názvem Jelení Hora, do které se vydá hlavní hrdinka Linda, která se chce dozvědět něco víc o své rodině. Vzápětí ale někdo za podivných okolností zemře. Knížka vás zkrátka už od prvních řádků pohltí a nepustí.

Jak už to u knížek Michaely Klevisové bývá, děj je postaven na propojení příběhů a osudů jednotlivých postav. Prokletý kraj je navíc první knihou Michaely Klevisové, která nespadá do detektivního žánru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Ukaž, co děláš od Austina Kleona

Kniha Ukaž, co děláš je přesně pro ty z vás, kteří hledají motivační literaturu týkající se kreativity. Hned na prvních stránkách je doslova rozcupován tolik rozšířený mýtus o osamělém géniovy a v následujících kapitolách se Austin Kleon snaží čtenářům vysvětlit, jak důležité je sdílet tvůrčí proces a práci spíše než cappuccina z kaváren.

V knize zaznívá hned několik citátů slavných umělců a tvůrců v jejichž duchu se pak nesou i samotné kapitoly. Austin Kleon také vyzdvihuje myšlenku, že pokud chcete být zajímavými lidmi, musíte se nejdřív zajímat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hrad v Pyrenejích od Josteina Gaardera

Hrad v Pyrenejích spadá do žánru ideových románů. Navíc se odehrává v Norsku, takže pokud patříte mezi vyznavače hygge, připravte se na pořádnou dávku skandinávského klidu a rozjímání. Hlavní hrdinové knihy Steinn a Solrun se kdysi milovali, jenže se po čase rozešli a jejich životní cesty se propojily až o několik let později.

Svedla je dohromady náhoda a navázali na staré přátelství e-mailovou konverzací. Kniha má tedy podobu rozhovoru, ve kterém se Steinn a Solrun vrací ke zvláštnímu zážitku, který spolu kdysi zažili a který je nakonec rozdělil. Oba na něj totiž mají zcela odlišný názor. Steinn na tajemnou událost nahlíží rozumem, zatímco Solrun věří v duchovní síly. Výsledkem je tedy filozoficky laděný rozhovor, ve kterém se prolínají dva odlišné světonázory.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit