Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 tipů na zimní čtení podle Veroniky Lechnerové

Dlouhé zimní večery přímo vybízí ke klidnému odpočinku s dobrou knihou. Jak si ale z aktuálního a nepřeberného množství knížek vybrat tu, která vás skutečně zaujme? Mám pro vás hned několik tipů na čtení, u kterého se pobavíte, zamyslíte, nebo nasajete příjemnou hygge atmosféru.

Chata ve Švýcarsku od Julie Caplinové

Chata ve Švýcarsku patří aktuálně k nejpopulárnějším a nejčtenějším knihám. Ještě aby ne. Její obálka doslova vzývá k tomu, schoulit se pod deku, uvařit si horkou čokoládu a začíst se do romantického příběhu odehrávajícího se, jak už název praví, ve Švýcarsku.

Autorkou knihy je Julie Caplinová, která stojí za tituly Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži nebo Hotýlek na Islandu. Její knihy jsou sice částečně stereotypní, protože vždy přináší příběh točící se kolem jídla, dezertů a lásky, ale zároveň se jedná o příjemné oddechové čtení. A Chata ve Švýcarsku rozhodně není výjimkou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nespoutaná od Glennon Doyle

Pokud hledáte motivační knihu založenou na skutečných událostech, která vás pobaví i nakopne, pak je Nespoutaná tou nejlepší možnou volbou. Autorkou knihy je Glennon Doyle, která je nejen spisovatelkou, ale i aktivistkou a přední myslitelkou.

V knize Glennon vypráví svůj životní příběh, popisuje závislost na alkoholu i zkušenost s bulimií. Podrobně se také věnuje rozpadu svého manželství a chvílím, kdy se zamilovala do ženy. Cílem knihy je přimět ženy opustit klece, které si samy vystavěly, a vrhnout se do života jako divoké šelmy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Prokletý kraj od Michaely Klevisové

Prokletý kraj je knihou, která se přesně hodí do chladného a sychravého zimního počasí. Děj je totiž částečně zahalen tajemstvím a dalo by se říct, že knížka má lehce duchařský závan. Příběh se odehrává v malé vesničce s názvem Jelení Hora, do které se vydá hlavní hrdinka Linda, která se chce dozvědět něco víc o své rodině. Vzápětí ale někdo za podivných okolností zemře. Knížka vás zkrátka už od prvních řádků pohltí a nepustí.

Jak už to u knížek Michaely Klevisové bývá, děj je postaven na propojení příběhů a osudů jednotlivých postav. Prokletý kraj je navíc první knihou Michaely Klevisové, která nespadá do detektivního žánru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

„Krimi žánr už není vnímán s despektem,“ říká autorka nejprodávanějších českých detektivek Michaela Klevisová

Už dávno neplatí, že dokonalá detektivka pochází výhradně z pera severských autorů. O malý "krimi převrat" se postarala spisovatelka Michaela Klevisová, jejíž detektivky můžeme bez nadsázky odznačit za bestsellery. V tomto roce ale Michaela od psaní kriminálního příběhu upustila, a tak se můžeme těšit z jejího nového románu o mezilidských vztazích s názvem Prokletý kraj.
marianne.cz

Ukaž, co děláš od Austina Kleona

Kniha Ukaž, co děláš je přesně pro ty z vás, kteří hledají motivační literaturu týkající se kreativity. Hned na prvních stránkách je doslova rozcupován tolik rozšířený mýtus o osamělém géniovy a v následujících kapitolách se Austin Kleon snaží čtenářům vysvětlit, jak důležité je sdílet tvůrčí proces a práci spíše než cappuccina z kaváren.

V knize zaznívá hned několik citátů slavných umělců a tvůrců v jejichž duchu se pak nesou i samotné kapitoly. Austin Kleon také vyzdvihuje myšlenku, že pokud chcete být zajímavými lidmi, musíte se nejdřív zajímat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hrad v Pyrenejích od Josteina Gaardera

Hrad v Pyrenejích spadá do žánru ideových románů. Navíc se odehrává v Norsku, takže pokud patříte mezi vyznavače hygge, připravte se na pořádnou dávku skandinávského klidu a rozjímání. Hlavní hrdinové knihy Steinn a Solrun se kdysi milovali, jenže se po čase rozešli a jejich životní cesty se propojily až o několik let později.

Svedla je dohromady náhoda a navázali na staré přátelství e-mailovou konverzací. Kniha má tedy podobu rozhovoru, ve kterém se Steinn a Solrun vrací ke zvláštnímu zážitku, který spolu kdysi zažili a který je nakonec rozdělil. Oba na něj totiž mají zcela odlišný názor. Steinn na tajemnou událost nahlíží rozumem, zatímco Solrun věří v duchovní síly. Výsledkem je tedy filozoficky laděný rozhovor, ve kterém se prolínají dva odlišné světonázory.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Spisovatelka Lidmila Kábrtová: Mám ráda postavy, které se mi obtížně píšou

Spisovatelka Lidmila Kábrtová není v literárním světě žádným nováčkem. V roce 2013 vydala svou prvotinu Koho vypijou lišky, na kterou o pět let později navázala povídkovou sbírkou Místa ve tmě. Od podzimu minulého roku můžete v knihkupectvích zahlédnout také její třetí knihu s názvem Čekání na spoušť.
marianne.cz

Související články

Zábava

<span>Kam v květnu vyrazit s rodinou za kulturou? Přinášíme 5 tipů na nejlepší akce</span>

Kam v květnu vyrazit s rodinou za kulturou? Přinášíme 5 tipů na nejlepší akce

Zábava

<span>KVÍZ: Jak by se vám vedlo v opakovacím testu z dějepisu pro 6. ročník ZŠ?</span>

KVÍZ: Jak by se vám vedlo v opakovacím testu z dějepisu pro 6. ročník ZŠ?

Zábava

<span>Láska v květnu: Exkluzivní měsíční výklad z karet pro všechna znamení zvěrokruhu</span>

Láska v květnu: Exkluzivní měsíční výklad z karet pro všechna znamení zvěrokruhu

Zábava

<span>Kvíz: Jaro je tady a s ním i jarní květiny. Poznáte je všechny podle obrázku?</span>

Kvíz: Jaro je tady a s ním i jarní květiny. Poznáte je všechny podle obrázku?