Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

6 typů žen, které byste měla přestat sledovat na Instagramu

Info ikona
Selfie

Čas od času je dobré promazat si seznam lidí, které sledujete na Instagramu. Nevíte, odkud začít? My ano!

Karolína Peřinová | 29. 06. 2021

1. Selfie maniačky

Jedno selfie za čas nevadí (se zajímavým make-upem, s krásným úsměvem, s rodinnými příslušníky či kamarády… a ok, s těhotenským bříškem). Ale padesát různých záběrů našpulených rtů a vykulených očí focených nejčastěji v autě nebo z postele budí nepříjemné pocity.

2. Fitness maniačky

Na začátku to vypadalo jako dobrý nápad – sledovat ženu, co se rozhodla dělat pro své tělo maximum a skutečně pro to denně dřela, až si vypracovala sexy pevnou postavu. Skvělá motivace, ne? Jenže tím to nekončí, váš Instagram teď zaplavují fotky svalnatého zadku a vyrýsovaného pekáče buchet, které nejčastěji doprovází komentář, že ještě to není ono! Jenže až to bude ono, tak vy u toho nejspíš nebudete chtít být.

Mohlo by se vám líbit

3. Dokonalé matky, které vás štvou

Ano, ty, které denně postují interiéry jako z katalogu a vy přemýšlíte, jestli ta rodina ve skutečnosti nebydlí úplně jinde. Ty, co současně pečou luxusní koláče, ve váze mají vždy čerstvé květiny, na ruce značkovou kabelku a na nohou jehly. Ano, některé mohou být sympatické, inspirativní, šarmantní a vlastně takové dobré duše. Ale naprostou většinu nás prostě jen bezostyšně štvou. A navíc, opravdu jim to věříte? Dejte raději follow těm, které na svých profilech prezentují jejich život s dětmi takový, jaký je. Krásný, ale někdy pěkně náročný. V mnoha případech vám to pomůže a řeknete si, že v tom alespoň nejste sama. 

4. Všechny, co to přehánějí s filtry a retuší

Přepálené barvy, viditelné retuše v obličeji, dvacet fotek narvaných do jedné koláže anebo sprška těch nejbanálnějších hashtagů ve stylu #love #czechgirl #happy + 20 dalších... To všechno je v roce 2021 tak trochu out, protivné či k smíchu.

Mohlo by se vám líbit

5. Shopaholičky

Mohou si dovolit utrácet a nebojí se to dávat najevo. Jenže místo, aby nás inspirovaly svým stylem, nás neustále dráždí novými krabicemi od luxusních bot („Hello my new Louboutins!“), tyrkysovými taštičkami („Copak se asi skrývá uvnitř?“) nebo černými taškami s bílou kamélií („Och, já ale musela být hodná!“). Chvíli to člověk vydrží, ale pojďme si říct na rovinu: k ničemu to není, nijak nás to vnitřně neobohatí a jen nás to hryže.

6. Milovnice klišé

Co si budeme povídat, Instagram je plný klišé a některá se stále drží na vrcholu popularity (pivoňky, kafíčka…). Pak jsou ale klišé vyčpělá, otravná nebo poněkud úsměvná. Fotka nohou ladně položených na posteli, k tomu káva a notebook na důkaz, že dotyčná je „busy“, ale přitom strašně v pohodě? Děkuji, stačilo. A podobně i další záběry, které se tváří jako nahodilé zátiší z hipsterské kavárny, ale přitom vás při pohledu na ně napadá jen jediné: „To ale muselo dát práce. A přitom taková blbost!“
Mohlo by se vám líbit