Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

6 typů žen, které byste měla přestat sledovat na Instagramu

Čas od času je dobré promazat si seznam lidí, které sledujete na Instagramu. Nevíte, odkud začít? My ano!

Karolína Peřinová | 29. 06. 2021

1. Selfie maniačky

Jedno selfie za čas nevadí (se zajímavým make-upem, s krásným úsměvem, s rodinnými příslušníky či kamarády… a ok, s těhotenským bříškem). Ale padesát různých záběrů našpulených rtů a vykulených očí focených nejčastěji v autě nebo z postele budí nepříjemné pocity.

2. Fitness maniačky

Na začátku to vypadalo jako dobrý nápad – sledovat ženu, co se rozhodla dělat pro své tělo maximum a skutečně pro to denně dřela, až si vypracovala sexy pevnou postavu. Skvělá motivace, ne? Jenže tím to nekončí, váš Instagram teď zaplavují fotky svalnatého zadku a vyrýsovaného pekáče buchet, které nejčastěji doprovází komentář, že ještě to není ono! Jenže až to bude ono, tak vy u toho nejspíš nebudete chtít být.

Mohlo by se vám líbit

Jaká je realita fotek, které vídáme na Instagramu? Influencerka ukázala pravdu

Za každého počasí vypadají dokonale, jejich make-up je naprosto precizní a úsměv bílý jako reklama na zubní pastu. Tak ve většině případů vypadají fotky influencerů, které dennodenně vídáme na sociálních sítích. Jaká je ale realita?
marianne.cz

3. Dokonalé matky, které vás štvou

Ano, ty, které denně postují interiéry jako z katalogu a vy přemýšlíte, jestli ta rodina ve skutečnosti nebydlí úplně jinde. Ty, co současně pečou luxusní koláče, ve váze mají vždy čerstvé květiny, na ruce značkovou kabelku a na nohou jehly. Ano, některé mohou být sympatické, inspirativní, šarmantní a vlastně takové dobré duše. Ale naprostou většinu nás prostě jen bezostyšně štvou. A navíc, opravdu jim to věříte? Dejte raději follow těm, které na svých profilech prezentují jejich život s dětmi takový, jaký je. Krásný, ale někdy pěkně náročný. V mnoha případech vám to pomůže a řeknete si, že v tom alespoň nejste sama. 

4. Všechny, co to přehánějí s filtry a retuší

Přepálené barvy, viditelné retuše v obličeji, dvacet fotek narvaných do jedné koláže anebo sprška těch nejbanálnějších hashtagů ve stylu #love #czechgirl #happy + 20 dalších... To všechno je v roce 2021 tak trochu out, protivné či k smíchu.

Mohlo by se vám líbit

MAMA INFLUENCERKY: Přestavujeme vám šestici inspirativních maminek

Jsou inspirativní, nebojí se otevřít i vážná témata a vytvářejí komunitu maminek, která si navzájem pomáhá. Řeč je o mama influencerkách, ženách, které si podmanily sociální sítě a zaměřily svůj profil především na téma rodičovství a děti.
marianne.cz

5. Shopaholičky

Mohou si dovolit utrácet a nebojí se to dávat najevo. Jenže místo, aby nás inspirovaly svým stylem, nás neustále dráždí novými krabicemi od luxusních bot („Hello my new Louboutins!“), tyrkysovými taštičkami („Copak se asi skrývá uvnitř?“) nebo černými taškami s bílou kamélií („Och, já ale musela být hodná!“). Chvíli to člověk vydrží, ale pojďme si říct na rovinu: k ničemu to není, nijak nás to vnitřně neobohatí a jen nás to hryže.

6. Milovnice klišé

Co si budeme povídat, Instagram je plný klišé a některá se stále drží na vrcholu popularity (pivoňky, kafíčka…). Pak jsou ale klišé vyčpělá, otravná nebo poněkud úsměvná. Fotka nohou ladně položených na posteli, k tomu káva a notebook na důkaz, že dotyčná je „busy“, ale přitom strašně v pohodě? Děkuji, stačilo. A podobně i další záběry, které se tváří jako nahodilé zátiší z hipsterské kavárny, ale přitom vás při pohledu na ně napadá jen jediné: „To ale muselo dát práce. A přitom taková blbost!“
Mohlo by se vám líbit

7 psích profilů, které musíte sledovat na Instagramu

Sociální sítě se staly nedílnou součástí našeho života. Sledujeme na nich přátele, influencery, mediální domy i oblíbené celebrity (vlastně i ty neoblíbené). Pokud ale máte pocit, že vám poslední dobou sociální sítě nic zajímavého nepřináší, pak pravděpodobně nesledujete psí influencery.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma