Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

7 nejlepších romantických komedií, kterými si zpříjemníte advent

První adventní neděli máme za sebou, první prosinec teď už také, je tedy nejvyšší čas přiznat si nevyhnutelné – Vánoce jsou za chvíli tady. A protože tyto svátky nejsou jenom o dárcích a vánočních limitovaných edicích kosmetiky, ale především o chvílích s našimi nejbližšími, ale i o vlastní pohodě, máme je spojené i s koukáním na romantické filmy. Těch bude v televizi na Vánoce rozhodně dostatek a my vám přinášíme seznam těch sedmi nejlepších. A ano, Hugh Grant hraje v mnoha z nich.

Eliška Vrbová | 1. 12. 2016

 

Někdo to rád horké (1959)

Kdo by neznal tuhle černobílou klasiku s ikonickou Marylin Monroe v hlavní roli zpěvačky Sugar. Příběh, kdy se Joe (Tony Curtis) a Jerry (Jack Lemmon) po tom, co se stanou svědky vraždy, rozhodnou převléci za ženy a přidat se k dívčí kapele, je jedním z nejznámějších a zároveň nejvtipnějších filmů vůbec. Joe se do Sugar okamžitě zamiluje a celou dobu pak hledá ten správný moment, kdy ji přesvědčit, že „ona“ je ve skutečnosti „on“.

ČTĚTE TAKÉ: 4 zfilmované příběhy o lásce, které se skutečně staly


Annie Hallová (1977)

Woody Allen je známý tím, že si ke svým filmům jak píše scénáře, tak je režíruje a nakonec v nich i sám hraje. U jednoho z jeho prvních filmů tomu nebylo jinak. Newyorský bavič Alvy (Woody Allen) se zamiluje do tak trochu praštěné Annie (Diane Keaton) a my už pozorujeme jen vzestupy a následné pády jejich vztahu. Tahle komedie je označovaná jako jedna z nejvlivnějších vůbec. A tím máme na mysli i styl oblékání.

ČTĚTE TAKÉ: 10 jednoduchých cest proti stresu


Pretty Woman (1990)

Hlášky z této romantické klasiky známe všichni, stejně jako scénu, kdy si Julia Roberts v roli prostitutky Vivian zpívá v koupelně, nebo kdy ji v luxusním butiku prodavačky odmítnou obsloužit. Týden stačí Vivian na to, aby se do Edwarda (Richard Gere) skutečně zamilovala a zároveň prošla neuvěřitelnou proměnou. No a závěrečnou scénu, kdy Edward přijede pod její balkón s kyticí v bílém Rolls-Roycu, nejde zapomenout.

ČTĚTE TAKÉ: 19 herců, kteří málem přišli o své nejznámější role


Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Jeden film z nekončící éry Hugha Granta v britských romantických komediích je právě tento, kde se v roli jak jinak než zmateného Charlese objevil po boku Andie MacDowell. Tento film určil Richardu Curtisovi úspěch v psaní scénářů k romantickým komediím a od té doby ho (v kombinaci s Hughem Grantem) zkrátka milujeme. A písničku Love Is All Around od Wet, Wet, Wet, samozřejmě také.

ČTĚTE TAKÉ: 5 věcí, kterými zaručeně „otrávíte“ hosty na svatbě


Notting Hill (1999)

Náhodné setkání v londýnské čtvrti svede dohromady nejznámější světovou herečku Annu (Julia Roberts) a majitele miniaturního knihkupectví Williama (Hugh Grant). O jejich lásce musí samozřejmě vědět nejen všichni Williamovi přátelé, ale také úplně všechna britská a americká média. I přes to všechno dobře dopadne, jak už je u filmů z dílny Richarda Curtise zvykem.

ČTĚTE TAKÉ: Kde že se to natáčelo?


Deník Bridget Jonesové (2001)

Dvojice filmů, která se letos dočkala třetího pokračování, chytla na začátku milénia za srdce mnohé z nás. Na jedné straně sexy Daniel Cleaver (Hugh Grant), na druhé straně milý a hodný Mark Darcy (Colin Firth). Rozhodnout se mezi nimi je pro Bridget Jones (Renée Zellweger) stejně těžké, jako shodit pár kilo a žít život bez ustavičných trablí.

ČTĚTE TAKÉ: 10 věcí, které jste (možná) netušila o Bridget Jones


Láska nebeská (2003)

Snímek, ze kterého pryští vánoční nálada od začátku do konce snad ani netřeba představovat. Těžko určit, která ze scén je naše nejoblíbenější – Hugh Grant v roli britského premiéra tancující ve svém domě na Downing Street nebo Alan Rickman potýkající se s rituály Rowana Atkinsona při nákupu vánočního dárku? Nebo snad nejromantičtější vyznání lásky od Andrewa Lincolna pro Keiru Knightley v podobě vzkazů na cedulích? A co teprve Bill Nighy a jeho hlášky! Také se tak těšíte, až se na Lásku nebeskou (po sté) podíváte?

ČTĚTE TAKÉ: Červený kamion i Last Christmas: Vánoční kýče, které tajně milujeme!

Související články

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation