Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Hezky česky: Co si redaktorky Marianne přejí od Ježíška?

V posledních letech nám Ježíšek dokazuje svou kosmopolitnost. Bez problému sežene značku oblečení, která se vyrábí na druhé straně zeměkoule. Vrásky mu nedělá ani elektronika z Ameriky nebo domácí spotřebič z Německa. Přesto tušíme, že letos mu největší radost udělá, když nám pod stromeček nadělí dárek, který vyrobily zlaté české ručičky.

Anonymous | 9. 12. 2021

Eliška Vrbová, módní redaktorka

Ježíšku, je mi jasné, že ty moc dobře víš, že já už žádné další kabelky opravdu nepotřebuju. Ale kdyby sis přeci jen myslel, že by mému šatníku ještě nějaká další krásná kabelka od českých designérů prospěla, zastav se u značky Vena Valnoha a tam sáhni po černé či bílé ledvince LYKKE nebo shopperu BJORN. Kdybys náhodou ještě pořád přemýšlel, co dalšího by mi mohlo udělat radost, tak tam mají i krásné pouzdro na telefon nebo minimalistický kožený pásek.

No a když už budeš obíhat české tvůrce, tak bys neměl zapomenout na obchod Czechdesign, kde už dlouho pokukuju po porcelánovém šperku Minka nebo pohárku „hory moře“ od Tyformy.

Karolína Peřinové, online editorka

V posledních letech se snažím o ryze české Vánoce. Máme tu tak šikovné tvůrce a dělá mi radost je podporovat. Dárky nakupuji zejména u lokálních značek a stejně tak můj dopis pro Ježíška obsahuje samé zlaté české ručičky. Letos bych si moc přála vázu Emilku od mé oblíbené značky ENTENTYKY. Ježíšku, prosím, tu hnědou, mrk mrk.

Taky jsem si letos zamilovala značku Parfumed Prague. Doma už mám svíčku s názvem Dýňový krém, která voní po celém bytě, i když není zapálená. Ráda bych tentokrát z jejich nabídky vyzkoušela aroma difuzér, který je zároveň i krásná dekorace. 

Monika Mudranincová, šéfredaktorka

Já to mám letos úplně jednoduché - já bych chtěla od Ježíška cokoli od české designerské dvojice Timoure et group. Už dlouhá leta jejich tvorbu sleduji a je mi velice blízká tím, že používá kvalitní materiály a nadčasové střihy, které vždy ozvláštní nějakým zajímavým detailem. A navíc je jejich tváří modelka Martina Šmuková, dáma s velkým srdcem, zakladatelka nadačního fondu Pink Bubble, který podporuje děti s rakovinou. Milý Ježíšku, kdybys v butiku Timourek tápal, tak mrkni na fotku níže. Děkuju! 

Eva Kadavá, redaktorka

Milý Ježíšku, ze všeho nejvíc si přeji, asi jako většina lidí kolem mne, aby byl zas svět v pořádku. Obětuji tomu klidně i všechna hmotná přání. Třeba čaje Kusmi tea, nový robot do kuchyně i celý sud dobrého olivového oleje, který u nás doma teče proudem. Hlavně na sebe ale Ježíšku dávej pozor:-).

Klára Fanta, produkční

Milý Ježíšku, s manželem jsme totální "paliči", neboli milovníci plamínků v jakékoliv podobě, a tak si už tradičně přejeme zásobu zdravých sojových svíček od Perfumed Prague mají opravdu originální kombinace vůní a krásný design!

Jako velký milovník biokosmetiky jsem pravidelnou návštěvnicí v pražské Líčírně Organic a v Element of Beauty, kde mají všechno od netoxických laků na nehty po luxusní pleťové krémy. Ať tady pod stromeček vyberete cokoliv, tak nemůžete šlápnout vedle! 

V Czechdesign Shopu mají nejen krásné snubní prstýnky, které s manželem už pár měsíců hrdě nosíme, ale také spoustu dalších úžasných šperků od nadějných českých designérů. Já už chvíli pokukuju po těchto roztomilých náušnicích:

Info ikona
Náušnice

Monika Majarová, grafička

Poslední dobou mě baví kombinace materiálů s betonem! Může se vám zdát, že je beton chladný, ale podívejte se na vázy od značky PRASKLO a změníte názor. Každá váza má jedinečný design a ve vašem bytě na ní bude zaručeně upřena veškerá pozornost každé návštěvy. Není to zrovna levný dárek, ale co myslíš Ježíšku, byla jsem letos hodná? Pokud ne, mám tu ještě tip na něco cenově přijatelnějšího, a to jsou porcelánové tácky na šperky od LVICE V PORCELANU s vyrytým nápisem, který pohladí na duši

Markéta Vörös, beauty redaktorka

Narazila jsem na českou značku Lejaan, která dělá velmi kvalitní povlečení, osušky, ale i župany ze 100% bavlny s vysokou gramáží. A právě o župan jsem napsala Ježíškovi, aby nahradil ten můj staletý. Jako milovnici svíček by mě určitě potěšila svíčka od české značky Candee, třeba Perničkové Latté zní přímo lahodně. Kdo miluje kávu a psy, pak ho nadchnou produkty malé české pražírny, The Naughty dog, která má v logu rozkošného jezevčíka. Jo a kávu mají vynikající! 

Lucie Zídková, editorka

Mě zrovna nedávno jeden český produkt zaujal (Aerofilms ho daly do soutěže pro komentující na facebooku, takže na mě jaksi vypadl) - viz první instagramový obrázek. A pak by mi udělal radost také batoh MaappiJeho design navrhl Matěj Hošek, kluk s poruchou autistického spektra. Cestu jeho rodiny s touhle diagnózou sleduju už dlouho a z batohu s Matyho mapou bych měla obrovskou radost.

 

Info ikona
Braasi

Alžběta Rybářová, online redaktorka

Milý Ježíšku, já vím, že alkohol piju opravdu zřídka, přesto už dlouho sním o skleničkách na sekt jménem Marie od Radua Crystal. Říkám si, že když už pít, tak alespoň stylově a s nádechem mé milované první republiky.

Pokud se ti právě při pohledu na cenovku sektových skleniček protočily panenky, pak mám pro tebe samozřejmě i tip na cenově přijatelnější dárek. Jako většina redakce i já zbožňuji svíčky, díky kterým je můj home office hned příjemnější (a voňavější). Aktuálně mě zaujala svíčka s konopným olejeme a vůní plodů Yuzu od značky Bohempia.

A Ježíšku, nezapomeň prosím ani na Huga. Mám takový pocit, že jsem v jeho štěkotu zaslechla STRUDEL & friends, což je nová značka organických šamponů pro psy, které jsou vyrobené v Česku.

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl