Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Zábava

Na kole po Česku: 3 tipy na cyklotrasy

Chystáte se strávit dovolenou v českých luzích a hájích, ale preferujete aktivní odpočinek? Poradíme vám, kde u nás najdete největší cyklistické vyžití jak pro milovníky kopců, tak i pro ty méně náročné, i kde si po výletě nejlépe odpočinete.

Promotion
Promotion
Eliška Vrbová | 12. 07. 2016

Třeboňsko

Jestli lze nějakou oblast označit jako ráj cyklistů, pak jsou to rozhodně jižní Čechy, konkrétně okolí města Třeboně. V létě je jimi tento kraj doslova přeplněn, naštěstí jsou tamní obyvatelé na cyklistický ruch dobře připraveni. Dají se zde naplánovat jak krátké, tak dlouhé trasy, s menším i větším stoupáním a hlavně se spoustou možných návštěv různých památek nebo koupání v rybníce. Doporučujeme také ochutnat rybu na hrázi rybníka Rožmberka, v rybí restauraci U Sumečka ve Staňkově nebo v Pergole U Svatého Víta na kraji Třeboně. V Třeboni můžete navštívit zámek s pávi v zahradě, ve Stráži nad Nežárkou zase sídlo Emy Destinové. Možností ubytování je zde také spousta. Záleží jen na vás, jestli se chcete probouzet v chatě s výhledem na rybník nebo v klasickém penzionu v centru města.

Jižní Morava

Dalším rájem cyklistů je oblast Pálavy a Lednicko-valtického areálu na jižní Moravě. Jednou takovou cyklotrasou, kterou zde můžete absolvovat, je ta za památkami UNESCO. Měří necelých třicet kilometrů a provede vás okolo nejkrásnějších moravských míst, která obdivují i ve světě. Začíná v hlavním městě vína, ve Valticích. Byla by rozhodně škoda nezastavit se alespoň na jednu degustaci ve sklípku. Dále se pokračuje kolem Dianina chrámu alias Rendez-vous, ke Třem Gráciím, na Janův hrad, do Lednice a přes Hraniční zámeček a Hlohovec se vrátíte zpět do Valtic. Za jak dlouho tento okruh zdoláte je jen na vás, ale klidně si z něj můžete vytvořit celodenní výlet.

Máchův kraj

"Pozdní večer, první máj" už letos v okolí Doks a Starých splavů asi nezažijete, ale nějaký pěkný výlet na kole si v Máchově kraji naplánovat ještě stihnete. Máchovo jezero obklopuje mnoho hradů a zámků a kromě kola si zde můžete vyzkoušet také spoustu jiných sportů jako windsurfing nebo vodní lyže. Na kole se pak vydejte třeba za roubenkami, po přehradách nebo za skalními útvary. A v případě špatného počasí jsou nákupy v Drážďanech celkem za rohem.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion