Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Prosincový úvodník šéfredaktorky Moniky Mudranincové: Vánoční blues

Milé čtenářky, musím se vám k něčemu přiznat – jsem perfekcionistka. Ne, tohle opravdu není nic záviděníhodného, to je prokletí.

Monika Mudranincová | 22. 11. 2021

Projevuje se to tak, že dokud není v bytě čisto a vše na svém místě, jsem nervózní. Já třeba ani neusnu, když je otevřená skříň. Ano, takhle špatné to se mnou je. Takže si dovedete představit, co to se mnou udělá, když se vrátím z práce a v předsíni mě vítá šlápota, v koupelně vousy a v kuchyni mastný sporák. Ještě jsem se nerozvedla jen proto, že to nemá cenu. Vždyť oni jsou všichni stejní! Muži některé věci prostě nevidí nebo jim nepřikládají stejnou důležitost jako my, dcery vychované stejně perfekcionistickými matkami. Po třiceti letech soužití mám jen dvě možnosti: buď do zblbnutí manželovi opakovat, že použité ponožky nepatří do kapsy u džín, ale do koše na prádlo, nebo se s jeho nepořádností smířit a brát to jako roztomilou nedokonalost, která ozvláštňuje náš vztah, protože mě nenechává v klidu. Momentálně jsem ve fázi, kdy se pokouším o to druhé. Velkoryse přehlížím spoustu věcí, které by mě dříve doháněly k šílenství, a zkouším udělat z nouze ctnost, rozumějte z nenáviděného úklidu zábavu. Mám na to takový manuál. Třeba pomůže i vám.  

1. Zapojte do úklidu ostatní členy rodiny. Aha, to je utopie, říkáte? Tak pojďme k bodu č. 2. 

2. Nedělejte velký úklid o víkendu, ale každý den udělejte něco (například prach ve středu, podlahy ve čtvrtek). Tak si nezkazíte vzácné chvíle volna. 

3. Pusťte si u uklízení audio­knihu, podcast nebo oblíbenou hudbu. Užívejte si pohyb, díky kterému ušetříte za fitko! 

4. Až budete mít hotovo, odměňte se. Uvařte si kávu a kupte si na e-shopu něco na sebe. Zavolejte kamarádce a vylijte jí své srdce. Nebo nalistujte v Marianne str. 54, kde najdete článek Ponožky na parapetu. Zkrátka užijte si chvilku jen pro sebe, než se vrátí manžel a děti a udělají vám v bytě zase bordel. 

Tohle moje blues ale nemá vyznít jako fňukání nedoceněné ženské, která se může přetrhnout a nikdo to neocení, spíš je to ukázka toho, že já a moje kolegyně prožíváme to samé co vy. Máme podobné radosti i starosti, jsme jedny z vás. A vážíme si toho, že každý měsíc vstupujeme s Marianne do vašich domovů. Budeme rády, pokud nám zůstanete věrné, případně doporučíte Marianne svým blízkým nebo jim věnujete předplatné. Milé čtenářky, za všechny, kdo pro vás Marianne s láskou připravují, vám přeji veselé Vánoce
a šťastný rok 2022. Kéž by byl lepší než ten letošní! 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Prosincová Marianne právě v prodeji!

A je to zase tady. Rok utekl jako voda a my vám přinášíme naší milovanou dvanáctku. Co vás v ní čeká?
marianne.cz

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu